Fiodor Cernych – Polska to jedna z najlepszych reprezentacji na świecie

0
Fiodor Cernych

Były gracz Jagiellonii Białystok, Fiodor Cernych, po meczu z Polską nie ukrywał, że jego reprezentacyjni koledzy zaprezentowali się z naprawdę dobrej strony.

Podopieczni Adama Nawałki w ostatnim sprawdzianie przed mundialem bez problemu poradzili sobie z Litwą, ale Fiodor Cernych nie jest zaskoczony takim rozwojem sytuacji. Były gracz Jagiellonii Białystok jest dumny z tego, w jaki sposób zaprezentowała się reprezentacja Litwy:

– Poziom polskich zawodników jest wyższy niż nasz. Wszyscy wiemy, że w Polsce gra wielu dobrych piłkarzy. Nieprzypadkowo występują w dobrych ligach i dzisiaj pokazali nam, że są naprawdę mocnym zespołem. Dzisiaj nie grał pierwszy skład, ale częściowo były to rezerwy, które zawsze mogą pomóc. Myślę, że wyjdziecie z grupy, a później zobaczymy.

– Nie musimy opuszczać głów, bo wielu chłopaków dało z siebie wszystko. Polska to jedna z najlepszych reprezentacji na świecie i stąd taki wynik. Teraz wszyscy musimy myśleć już o tym, co będzie dalej, trenować i próbować osiągnąć wyższy poziom.

Reprezentant Litwy wypowiedział się także na temat tęsknoty za polską ligą i pochwalił poziom futbolu w kraju organizującym tegoroczne mistrzostwa świata:

– Gdy byłem na ostatnim meczu z Wisłą Płock i oglądałem to wszystko z trybun, to coś ruszyło mnie w sercu. Chciałem wejść na boisko i pomóc chłopakom, bo spędziłem w Polsce bardzo fajny czas i będę to pamiętał przez całe życie.

– Liga rosyjska jest naprawdę silna, wielu piłkarzy ma wysokie umiejętności. Dla mnie początek nie był zły, bo grałem w każdym meczu. Nie do końca pokazałem tam jeszcze mój talent, ale mam jeszcze czas, aby to wszystko poprawić. Jeżeli chodzi o mistrzostwa świata, to wszystko jest przygotowane, w każdym mieście są na ten temat informacje. Kibice już przyjeżdżają i myślę, że wszystko tam się uda.

Z Warszawy, Maciej Pietrasik


Reprezentacja Polski pierwszy mecz na mundialu rozegra już 19 czerwca, a jej rywalem będzie Senegal. Według oferty bukmachera LvBet faworytem tego meczu będą właśnie podopieczni Adama Nawałki – kurs na ich wygraną wynosi 2,30, remis wyceniany jest na 3,20, a zwycięstwo Sadio Mane i spółki na 3,35. Stawiaj na ten mecz w nowej aplikacji mobilnej LvBet!

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

LvBet bonus 20 zł

Poprzedni artykułAdam Nawałka – Kamil Glik wykonał tytaniczną pracę
Następny artykułMichał Pazdan – Dopiero teraz zaczyna się coś ważnego