Erik ten Hag nowym menadżerem Ajaxu Amsterdam

0

Ajax Amsterdam jeszcze przed 2018 roku zdążył zaprezentować nowego szkoleniowca pierwszej drużyny. Na ławce trenerskiej najbardziej utytułowanego holenderskiego klubu zasiądzie Erik ten Hag.

W ostatnich dniach w Ajaxie Amsterdam doszło do prawdziwej rewolucji w sztabie szkoleniowym. Działacze klubu nie byli zadowoleni z wyników, a także stylu, w jakim drużyna była prowadzona, w związku z czym postanowiono zwolnić trenera Marcela Keizera. Razem z nim pracę stracił jego asystent, Henni Spijkerman oraz Dennis Bergkamp, który był swego rodzaju doradcą w klubie.

W ostatnim meczu Ajaxu w 2017 roku zespołem z ławki trenerskiej kierował Michael Reiziger – wprawdzie drużyna z Amsterdamu wygrała z Willem II Tilburg (3:1), to były zawodnik okazał się tylko i wyłącznie tymczasowym rozwiązaniem.

Nowym szkoleniowcem stołecznego zespołu został Erik ten Hag, który przez ostatnie dwa lata był trenerem FC Utrecht. Ajax za jego zmianę barw klubowych musiał zapłacić 700 tysięcy euro. 47-latek z nową drużyną podpisał kontrakt, który ma obowiązywać do 30 czerwca 2019 roku.

Wraz z nim do Ajaxu ma przejść Alfred Schreuder, który aktualnie pracuje w Hoffenheim. Mówi się, że popularne “Wieśniaki” nie są chętni do zakończenia współpracy z tym trenerem, ale kwestią czasu jest dojście do porozumienia.

Ajax Amsterdam zajmuje drugie miejsce w Eredivise. Stołeczny zespół odpadł już z europejskich pucharów oraz innych krajowych rozgrywek.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułCarlos Carvalhal – Sanches ma szansę stać się innym piłkarzem
Następny artykułOskar Zawada trafi do klubu z LOTTO Ekstraklasy?