Eliminacje mistrzostw świata – zapowiedź poniedziałkowych spotkań

0
eliminacje mistrzostw świata 5

Polacy po porażce z Danią dostaną dzisiaj znakomitą okazję, żeby szybko zatrzeć złe wrażenie po tamtym meczu i dopisać ważne trzy punkty, ponieważ ich rywalem będzie najsłabszy w grupie Kazachstan. W poniedziałek ciężkie zadanie czeka Słowaków, a kilka drużyn może sobie już zapewnić jeżeli nie bezpośredni awans do MŚ, to przynajmniej udział w barażach.

Grupa C

Niemcy zmierzą się na własnym stadionie z Norwegią i kolejne zwycięstwo zagwarantuje im udział w przyszłorocznych MŚ. Razem z nimi baraże zapewnić może sobie Irlandia Północna, która na własnym stadionie zmierzy się z reprezentacją Czech. Obie drużyny dzieli 7 punktów, ale zwycięstwo gości przedłuży ich nadzieje na drugie miejsce w grupie. Będzie to niezwykle zacięte spotkanie, co sugerują też bukmacherzy. Kurs na zwycięstwo gospodarzy według Fortuny to 2,65, a na remis 3,05. Zwycięstwo gości LV Bet wycenia na 2,80.

W trzecim meczu Azerbejdżan (7 punktów) na własnym stadionie podejmować będzie San Marino (0 punktów) i ciężko spodziewać się innego wyniku niż zwycięstwo gospodarzy.

Grupa E

W naszej grupie sobotnia porażka 0:4 z Danią sprawiła, że kwestia awansu wciąż jest otwarta. Polska wciąż jest jednak w dobrej sytuacji, ponieważ prowadzi z 16 punktami i na własnym stadionie zmierzy się z Kazachstanem, któremu do tej pory udało zgromadzić się zaledwie 2 punkty. Zła wiadomość jest taka, że jeden z nich zdobyty został właśnie na Polsce. Tak czy inaczej, inny wynik niż zwycięstwo Polaków będzie niespodzianką.

Za plecami Polaków z 13 punktami znajduje się Dania i Czarnogóra. Duńczycy jadą do Armenii, a Czarnogóra na własnym stadionie zrobi wszystko, żeby wygrać z Rumunią, która mając 9 punktów w razie sukcesu wciąż może włączyć się do walki o drugą lokatę. Fortuna oferuje kurs 2,54 na zwycięstwo gospodarzy i 3,10 na zwycięstwo gości. Najkorzystniejszy kurs na remis ma LV Bet – 3,10.

Grupa F

Ciężkie chwile czekają dzisiaj Słowaków. Nie dość, że jadą na Wembley, by zmierzyć się z prowadzącą w grupie Anglią (17 punktów), do której mają tylko 2 punkty straty, to jeszcze jej najgroźniejsi rywale, Szkocja i Słowenia (po 11 punktów), będą mieli stosunkowo proste zadanie. Szkoci podejmą Maltę, która nie zdobyła jeszcze żadnego punktu, a Słoweńcy czekają już na Litwę (5 punktów).

Słowacja ma najtrudniejsze zadanie, a do tego musi odpierać ataki innych reprezentacji. Ostatnie kolejki w tej grupie mogą być bardzo emocjonujące. Kurs na zwycięstwo Anglii według Fortuny to 1,40, na remis 4,95, a na wygraną gości aż 9,10.

Poprzedni artykułKylian Mbappe – Dlaczego 18-letni chłopak jest wart 180 mln euro?
Następny artykułArjen Robben już siódmy na liście wszech czasów! Wyprzedził legendę Barcelony