Eliminacje mistrzostw świata – zapowiedź niedzielnych spotkań

0
zapowiedź niedzielnych spotkań

W niedzielę rusza ósma kolejka spotkań w ramach eliminacji do mistrzostw świata. Dzisiejsze mecze mogą odpowiedzieć na wiele ważnych pytań dotyczących klasyfikacji końcowej w trzech grupach: A, B i H.

Grupa A

Trzypunktowe prowadzenie w grupie ma Francja i po tej kolejce raczej się to nie zmieni – co najwyżej luka pomiędzy Tricolores a resztą grupy jeszcze się powiększy. Francuzi podejmować będą na własnym stadionie Luksemburg i raczej ciężko oczekiwać tu niespodzianki. Kurs na wygraną gości Fortuna ma na poziomie 60,00.

Druga w tabeli Szwecja pojedzie do Białorusi, która ma tylko 5 punktów, 1 więcej niż Luksemburg. Szwedzi bardzo będą chcieli wygrać, ponieważ na ich potknięcie czekają już Bułgaria (12 punktów) i Holandia (10). Obie drużyny zmierzą się na stadionie w Amsterdamie. Holandia, jeżeli ma mieć jeszcze jakieś szanse chociaż na baraże, musi to spotkanie wygrać. Kurs na zwycięstwo gospodarzy według Fortuny to 1,29, a na wygraną gości aż 11,00. LV Bet za remis oferuje kurs 5,60.

arjen robben holandia

Grupa B

W tej grupie już trzy drużyny nie mają nawet matematycznych szans na awans. Najsłabsza z nich, Łotwa (3 punkty), zmierzy się z liderem grupy, Szwajcarią (jako jedyna obok Niemców wygrała wszystkie spotkania w tych eliminacjach).

Mająca 3 punkty straty do Szwajcarów Portugalia (18 punktów), zmierzy się w Budapeszcie z Węgrami. Gospodarze mają 10 punktów na koncie, więc tylko zwycięstwo pozwoli im zachować szansę na baraże. Za taki rozwój sytuacji Fortuna oferuje kurs 7,20, remis wyceniany jest na 4,35, a wygrana gości na 1,50.

W trzecim meczu spotkają się Wyspy Owcze i Andora. Obie drużyny przy dobrych wiatrach mogą ostatecznie dogonić jeszcze Węgry i chwalić się trzecim miejscem w grupie, które jednak dalszej gry im nie zapewni.

cristiano ronaldo portugalia

Grupa H

Belgom (18 punktów) chyba nikt już nie wydrze awansu do mistrzostw świata. Na pewno walczyć o to będzie jednak Grecja, która z 13. punktami będzie podejmować Czerwone Diabły na własnym stadionie. Fortuna za zwycięstwo Greków oferuje kurs 5,80, a za wygraną Belgów 1,65. Najkorzystniejszy kurs na remis znajduje się na LV Bet – 4,25.

Na potknięcie Greków liczy najbardziej Bośnia i Hercegowina. Traci ona do nich tylko 2 punkty, a zmierzy się w tej kolejce z Gibraltarem, który do tej pory strzelił 3 gole, a stracił 33. W walce o drugie miejsce może liczyć się również Cypr, który mając 10 punktów jest w stanie napędzić jeszcze strachu innym drużynom. Jego rywalem będzie Estonia (5 punktów).

Poprzedni artykułWayne Rooney – To dlatego opuściłem Manchester United
Następny artykułKrystian Bielik już po operacji – na boisko wróci za trzy miesiące