Eliminacje mistrzostw świata 2018 – czwartkowe spotkania

0
MŚ

Piłkarscy kibice w czwartek nie będą emocjonować się tylko ostatnim dniem okienka transferowego. Trwają eliminacje do Mistrzostw Świata w 2018 roku i dziś mecze rozegrają grupy A, B i H.

Grupa A

Po sześciu seriach spotkań w grupie A niespodziewanie na czele znajduje się reprezentacja Szwecji, która tak samo jak Francuzi, uzbierała 13 punktów. W walce o awans wciąż pozostają także Holendrzy z 10 punktami i Bułgaria, która uzbierała o oczko mniej. Dwa ostatnie miejsca w stawce zajmują Białoruś i Luksemburg.

Francja Holandia

Najciekawiej zapowiada się starcie reprezentacji Francji z Holandią. W pierwszym spotkaniu zespół “Oranje” przegrał przed własną publicznością z wicemistrzami Europy, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Paul Pogba. Teraz podopieczni Dicka Advocaata, by dalej marzyć o zajęciu jednego z dwóch pierwszych miejsc w grupie, potrzebują sensacyjnej wygranej. Według oferty przygotowanej przez bukmachera Fortuna kurs na zdobycie kompletu punktów przez zespół gości to aż 6,20, remis przez bukmachera LV Bet wyceniany jest na 4,25, a kurs na wygraną Pogby i spółki to 1,56.

W pozostałych spotkaniach grupy A Bułgaria podejmie Szwecję, a Luksemburg zagra z Białorusią.

Grupa B

W grupie B Szwajcaria prowadzi z kompletem punktów, a tuż za nimi czają się Portugalczycy, którzy jedyne punkty zdobyli właśnie z liderem. Na kolejnych miejscach plasują się reprezentacje Węgier, Wysp Owczych, Andory i Łotwy, ale tylko piłkarski cud mógłby sprawić, że któraś z tych drużyn wskoczyłaby na jedną z dwóch czołowych lokat.

Portugalia Szwajcaria

W czwartek Portugalia zagra z Wyspami Owczymi, a Szwajcarzy podejmą przed własną publicznością Andorę. W tych spotkaniach trudno wypatrywać szansy na niespodzianki i gospodarze nie powinni mieć problemu ze zdobyciem kompletu punktów. Najwięcej emocji powinno być w starciu Węgrów z Łotwą. Według bukmachera Fortuna kurs na zwycięstwo gospodarzy to 1,34, a niespodziewana wygrana reprezentacji Łotwy wyceniana jest na aż 10,5. Stawiając na remis u bukmachera LV Bet dodamy do swojego kuponu kurs o wartości 4,90.

Grupa H

Wszystko wskazuje na to, że w grupie H najciekawszy będzie pojedynek o drugie miejsce. na ten moment prowadzi reprezentacja Belgii z 16 punktami, a za jej plecami znajdują się Grecy (12 punktów), Bośnia i Hercegowina (11 punktów) i Cypr (7 punktów). Stawkę zamykają reprezentacje Estonii i Gibraltaru.

Belgia

W czwartek Belgia podejmie Gibraltar i jedyną ciekawą kwestią dotyczącą tego spotkania jest liczba bramek, jaką zdobędą gospodarze. Grecja przed własną publicznością podejmie Estonię i również nie powinna mieć problemu z dopisaniem do swojego konta trzech punktów. Najciekawiej zapowiada się starcie Cypru i Bośni i Hercegowiny. Ten, kto przegra to spotkanie, może w zasadzie pożegnać się z marzeniami o grze na Mistrzostwach Świata w Rosji.

Oficjalny partner naszego serwisu, bukmacher LV Bet nie ma wątpliwości kto jest faworytem tego starcia. Kurs na wygraną Bośni i Hercegowiny to 1,44, remis wyceniany jest na 4,20, a według Fortuny kurs na wygraną gospodarzy to aż 8,20.

Poprzedni artykułJaponia kolejnym finalistą mistrzostw świata w Rosji
Następny artykułDeadline Day – jakie były najciekawsze transfery ostatniego dnia okienka?