El. MŚ 2018 – Niemcy z kompletem punktów, piękne trafienie Goretzki

0
niemcy

W niedzielę jako ostatnie, swoje spotkania rozgrywały zespoły z grupy C. W jej przypadku znaliśmy już wcześniej wszystkie rozstrzygnięcia. Awans do przyszłorocznych mistrzostw świata zapewnili sobie Niemcy, a tuż za nimi plasowała się Irlandia Północna, która zagwarantowała sobie udział w meczach barażowych.

Niemcy na zakończenie eliminacji podejmowali Azerbejdżan. Faworytem spotkania mogła być tylko i wyłącznie ekipa naszych zachodnich sąsiadów. Niespodzianki nie było. Niemcy dość szybko, bo już w 8. minucie objęli prowadzenie. W 34. minucie było już 1:1. Na Fritz Walter Stadion w Kaiserslautern zapanowała lekka konsternacja. Rezultat utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron Niemcy wzięli się do roboty. Wbili Azerom aż 4 gole i ostatecznie wygrali mecz aż 5:1. Prawdziwą ozdobą spotkania było pierwsze trafienie Leona Goretzki.

Mistrzowie świata z kompletem punktów wygrali zmagania w grupie C. W 10 spotkaniach strzelili aż 43 gole, co daje imponującą średnią 4,3 bramki na mecz, tracąc jednocześnie zaledwie 4! Młoda niemiecka ekipa z pewnością będzie jednym z faworytów przyszłorocznego turnieju.

5:1 Can 81′

Mająca zapewnione już drugie miejsce w grupie Irlandia Północna, mierzyła się w Oslo z Norwegią. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy (1:0). Jedynego gola w meczu strzelił… Irlandczyk, Chris Brunt, który w 71. minucie pokonał własnego bramkarza.

Zwycięstwo Norwegów nie zmieniło sytuacji w grupie C. Był to można powiedzieć mecz stricte towarzyski. Irlandczycy zapewnili sobie już wcześniej drugie miejsce w grupie i znajdą się na sto procent wśród ósemki ekip, które rozegrają mecze barażowe.

Losowanie par, które zmierzą się w barażach nastąpi 17 października. Natomiast rozstawienie zespołów nastąpi na podstawie rankingu FIFA, który zostanie opublikowany w poniedziałek 16 października. Spotkania play off rozegrane zostaną 9 i 14 listopada.

Norwegia – Irlandia Północna 1:0 (0:0)

1:0 Brunt 71′ gol samobójczy

Ładnie ze swoimi kibicami pożegnali się Czesi. Nasi południowi sąsiedzi urządzili sobie małą strzelaninę w meczu z kopciuszkiem z San Marino, wygrywając aż 5:0.

Niestety wicemistrzowie Europy z 1996 roku trzecie z rzędu mistrzostwa świata obejrzą przed telewizorem.

Czechy – San Marino 5:0 (3:0)

1:0 Krmencik 8′
2:0 Krmencik 23′
3:0 Kopic 27′
4:0 Novak 71′
5:0 Kadlec 83′

1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułRobert Lewandowski – Nie pompujmy balonika, że jesteśmy faworytem mistrzostw