El. MŚ 2018 – Belgia wygrywa w szalonym meczu na błocie

0
Yannick Carrasco

W pierwszych sobotnich spotkaniach Belgia ograła Bośnię i Hercegowinę po szalonym spotkaniu, a Szwecja i Estonia rozgromiły rywali.

W najciekawszym spotkaniu rozpoczynającym się o godzinie 18:00 Bośniacy walczący o miejsce w barażach podejmowali Belgów, którzy od dawna są pewni wyjazdu na mundial. Niestety, do rangi spotkania w żaden sposób nie była dopasowana murawa, która w większości składała się z błota, a w niewielu miejscach można było dojrzeć kępki trawy. Przed spotkaniem faworytem byli Belgowie, na których zwycięstwo kurs według oferty przygotowanej przez bukmachera Fortuna wynosił 2,40. Przewidywania analityków się potwierdziły i to “Czerwone Diabły” lepiej weszły w to spotkanie wychodząc na prowadzenie już po czterech minutach gry. Po świetnym wycofaniu w wykonaniu Edena Hazarda bramkę zdobył Thomas Meunier.

W następnych minutach gra nie układała się obu zespołom, ale trudno się dziwić. Boisko było fatalnie przygotowane do zawodów, a piłka prowadzona po ziemi co chwilę nienaturalnie podskakiwała. Receptę na bagnistą murawę w końcówce pierwszej połowy znaleźli gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie po bramkach Harisa Medunjanina Edina Viscy. Przy trafieniu tego drugiego fatalny błąd popełnił Jan Vertonghen, co możecie zobaczyć na materiale zamieszczonym poniżej:

Po zmianie stron wydawało się, że pewni awansu goście nie będą za wszelką cenę walczyli o zwycięstwo, tym bardziej mając na uwadze fatalne warunki pogodowe i złą nawierzchnię murawy. “Czerwone Diabły” pokazały jednak ambicję i w ciągu niecałych dziesięciu minut zdobyli dwie bramki. Najpierw błąd Asmira Begovicia wykorzystał Michy Batshuayi, a następnie po rzucie rożnym bramkę głową zdobył Jan Vertonghen.

Boiskowe szaleństwo nie skończyło się na pięciu bramkach – w 82 minucie spotkania stan meczu wyrównał Dario Dumic, a ostatnią bramkę tego dnia dwie minuty później zdobył Yannick Carrasco:

Po niesamowitym meczu pełnym zwrotów akcji Belgia ograła Bośnię i Hercegowinę, która znacznie skomplikowała sobie drogę na mundial. W tym momencie Edin Dzeko i spółka mają na koncie 14 punktów, a Grecy posiadający oczko mniej zagrają dziś o 20:45 z Cyprem.

Bośnia i Hercegowina  – Belgia 3:4 (2:1)

3:4 Yannick Carrasco 84′

W pozostałych spotkaniach Szwedzi rozgromili Luksemburg 8:0, a trzema bramkami popisał się Marcus Berg. Bardzo wysokie zwycięstwo zanotowała też Estonia, a na listę strzelców wpisał się gracz Cracovii, Sergei Zenjov. W ostatnim spotkaniu, które rozpoczęło się o 18:00, Wyspy Owcze bezbramkowo zremisowały z Łotwą.

1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.