Ekstraklasa TYPY do meczu Legia Warszawa – Lechia Gdańsk

0
Ekstraklasa typy

W ten weekend rozgrywane są spotkania 3. kolejki Ekstraklasy, zatem czas na kolejny odcinek z serii Ekstraklasa TYPY. W poniższym wpisie znajdziecie zatem analizy, zapowiedź oraz propozycje typów do sobotniego spotkania Legii Warszawa z Lechią Gdańsk.

LEGIA WARSZAWA

Mistrzowie Polski sezon rozpoczęli od porażki 1:3 z Zagłębiem Lubin. Z pewnością był to dla nich cios, bo grali przed własną publicznością. Prawda jednak jest taka, że skupiali się oni w głównej mierze na kwalifikacjach do Ligi Mistrzów, gdzie ostatecznie i tak zakończyli swoją przygodę, ale o tym za chwilę. W poprzedni piątek Legioniści pokazali jednak, że porażka w 1. kolejce była jedynie wypadkiem przy pracy, gdyż wygrali na wyjeździe 2:1 z Koroną Kielce. Co prawda do przerwy mecz przegrywali, ale w drugiej części spotkania szybko zaczęli odrabiać straty i strzelili rywalom w dziesięć minut dwie bramki, ostatecznie mecz wygrywając. Bohaterami strzelonych wówczas goli byli Mączyński oraz Kante. Wróćmy jednak do wtorkowego nieszczęsnego spotkania w LM w wykonaniu stołecznych.

Podopieczni Dean Klafuricia wygrali co prawda wyjazdowy mecz ze Spartakiem Trnawą, ale nie wystarczyło im to, by awansować do kolejnego etapu tychże rozgrywek. Zaliczyli bowiem skromne, jednobramkowe zwycięstwo, ale wcześniej przegrali 0:2. Co ciekawe Legioniści dużo lepiej grali na wyjeździe w dziesiątkę, czy nawet później w dziewiątkę – kiedy to ich dwóch zawodników otrzymało czerwone kartkę – aniżeli w pierwszym meczu w jedenastkę! Prawda jest taka, że odpadnięcie z eliminacji Ligi Mistrzów w dwumeczu z drużyną, która musiała malować murawę, nie miało prawa się wydarzyć. W efekcie trener Klafurić został zwolniony i trwają poszukiwania nowego szkoleniowca. Jednym z faworytów do objęcia posady jest Leszek Ojrzyński, którego wypowiedź na temat mistrzów Polski możecie przeczytać tutaj.

LvBet bonus 20 zł

LECHIA GDAŃSK

Po przeciwnej stronie mamy Lechię Gdańsk, która po dwóch kolejkach w lidze jest do tej pory niepokonana. W pierwszym spotkaniu grali oni na wyjeździe z Jagiellonią Białystok, którą ograli 1:0 po golu Paixao. W drugim meczu zaliczyli jedynie remis, ale o tym za chwile. Sam Piotr Stokowiec doskonale jednak wie, że jego drużyna gra zbyt nonszalancko i choć mają cztery punkty na swym koncie po dwóch kolejkach, to muszą jeszcze wiele poprawić w swojej grze. Po sytuacji ze Sławomirem Peszko, trener Lechii szuka skrzydłowego i nie ukrywa on, ze chciałby aby w drużynie znalazł się Polak. Mówi się, że na jego celowniku znajduje się Konrad Michalak z Legii Warszawa. Jeśli jakikolwiek transfer faktycznie zastanie przeprowadzony, to na pewno Was o tym poinformujemy na naszej stronie.

Wróćmy jednak do poprzedniej kolejki w wykonaniu Lechii. Przypomnę tylko, że grali oni wówczas przed własną publicznością ze Śląskiem Wrocław. Emocji w tym spotkaniu nie brakowało, bo już w pierwszej połowie sędzia podyktował dwa rzuty karne dla Lechii. Do obu stanął nie kto inny, a Flavio Paixao, który pierwszą jedenastkę zamienił w gola. Z kolei przy drugiej jedenastce nie poszło mu tak dobrze, bo futbolówkę posłał prosto w ręce bramkarza. Druga połowa obfitowała w sytuacje z obu stron, ale przed długi czas wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 1:0. W końcówce spotkania defensywa Lechii nieco przysnęła, przez co Śląsk strzelił bramkę, której autorem był Piotr Celeban. Na pocieszenie zdobyli jeden punkt i mogą sobie jedynie pluć w brodę, że do przerwy nie prowadzili 2:0.

EKSTRAKLASA TYPY

BTS @1,86 – Tak naprawdę ciężko powiedzieć, jak drużyna mistrzów Polski zareaguje na zwolnienie trenera, przez co typowanie spotkania jest nieco utrudnione. W związku z tym nie odważę się wskazać faworyta i mam dla Was tylko jedną propozycję. Legia od początku sezonu ma problemy z grą obronną, dlatego jestem przekonana, że piłkarze Lechii będą mieli swoje okazje na strzelenie gola. Z drugiej strony patrząc na potencjał ofensywny Wojskowych ciężko przypuszczać, aby nie zdołali strzelić gola w meczu u siebie. W związku z tym proponuję postawić na bramkę obu drużyn –  za taki scenariusz LvBet oferuje 1,86.