Leszek Ojrzyński w rozmowie z dziennikarzami “Super Expressu” wypowiedział się na temat ewentualnego zatrudnienia w Legii Warszawa. Doświadczony trener uważa, że wie jak przełamać kryzys w zespole mistrzów Polski.

Po tym jak Legia Warszawa pożegnała się z eliminacjami Ligi Mistrzów Dean Klafurić stracił pracę. 46-letniego Chorwata początkowo zastąpić miał Adam Nawałka, ale były selekcjoner reprezentacji Polski uznał jednak, że nie chce obejmować drużyny, z którą nie przepracował okresu przygotowawczego. Dariusz Mioduski podobno rozważa zatrudnienie jednego z dwóch zagranicznych trenerów i wszystko wskazuje na to, że na Łazienkowską znów nie trafi Leszek Ojrzyńsk. 46-latek w rozmowie z dziennikarzami “Super Expressu” zdradził, że zna receptę na problemy “Wojskowych”, ale nikt z klubu się z nim nie kontaktował:

– Śmieję się, że przy każdej zmianie trenera w Legii jestem wymieniany w gronie jego następców. Szkoda tylko, że jedynie przez media. Nikt z klubu ze mną nie rozmawiał. Wiadomo, że praca w Legii to wyzwanie, ale także zaszczyt. Myślę, że wiem co jej dolega i jak pokonać kryzys. Trzeba zmienić grę trójką obrońców, poza tym potrzebny jest spokój. Kilka porażek sprawiło, że piłkarze przestali być pewni siebie. Stąd nerwowe poczynania na murawie.

Leszek Ojrzyński to trener z charakterem, potrafiący świetnie przygotować drużynę, o czym wielokrotnie przygotowywała się także Legia. 46-latek jest przekonany o swojej gotowości do podjęcia zadania, a my nie ukrywamy, że chcielibyśmy zobaczyć go w roli menedżera “Wojskowych”:

– Mieszkam w Warszawie, w Legii gra mój syn, tu zaczynałem przygodę z trenerką, gdy na Fortach Bema prowadziłem trampkarzy. Już wtedy miałem w głowie myśl, a w zasadzie marzenie, że kiedyś poprowadzę Legię. Jestem na to gotowy.


Już w czwartek Lech Poznań rozegra rewanżowe spotkanie II rundy eliminacji Ligi Europy z Szachciorem Soligorsk. Analizy, zapowiedź oraz propozycje typów do tego spotkania znajdziecie w tym miejscu.

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

LvBet bonus 20 zł