Ekstraklasa SA ma nowego prezesa

0

Marcin Animucki w dniu 9 listopada 2017 roku został wybrany prezesem spółki Ekstraklasa SA. Wyboru nowego sternika dokonano za pomocą demokratycznego głosowania. Animucki wcześniej, przez pięć lat, pełnił funkcję wiceprezesa tej spółki.

W trakcie posiedzenia rady nadzorczej przeprowadzono rozmowy z kandydatami, którzy zgłosili się do udziału w konkursie. Poruszono tematy dotyczące celów i wyzwań stojących przed spółką w najbliższym okresie. W wyniku głosowania rada nadzorcza postanowiła powierzyć stery spółki Marcinowi Animuckiemu.

Jak donosi polski dziennikarz, założyciel portalu “Weszło”, Krzysztof Stanowski, Animucki wygrał głosowanie w stosunku cztery do trzech. Jego głównym kandydatem w walce o posadę prezesa Ekstraklasa SA był Bogusław Biszof. W wyborach startował także Tomasz Półgrabski. Animucki przejmie tę funkcję po Dariuszu Marcu, który został odwołany przez radę nadzorczą.

Animucki posiada doświadczenie w pracy w Ekstraklasa SA, bowiem w przeszłości, w latach 2012-2017 był wiceprezesem. Tymczasem o wyborze nowego prezesa wypowiedział się przewodniczący rady nadzorcze Ekstraklasa SA, Karol Klimczak:

–  Rada uznała, że doświadczenie oraz kompetencje pana Marcina Animuckiego są jak najbardziej odpowiednie do pełnienia obowiązków prezesa. Bardzo istotna jest także jego umiejętność wypracowywania najlepszych rozwiązań dla całej ligi.

Ekstraklasa SA wydała także oficjalne oświadczenie po wyborze nowego prezesa:

– Wszyscy członkowie Rady Nadzorczej zadeklarowali pełną chęć współpracy z nowym prezesem, przy realizacji wyznaczonych przez kluby Ekstraklasy celów. Kluby są przekonane, że wybór Animuckiego na fotel prezesa będzie kolejnym krokiem w nowym otwarciu.


 BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ.
PRZEZInformacja prasowa
Poprzedni artykułArjen Robben wróci do reprezentacji Holandii?
Następny artykułJurgen Klopp chwali Roberta Lewandowskiego