Dwaj kluczowi zawodnicy przedłużyli kontrakty z Górnikiem Zabrze

0

Górnik Zabrze w czwartek obchodził 69. rocznicę powstania klubu. W związku z tym działacze postanowili przygotować miłą niespodziankę dla kibiców – nowe umowy z drużyną podpisali Szymon Matuszek i Tomasz Loska.

Zarówno Szymon Matuszek, jak i Tomasz Loska, mieli ogromny wkład w awans Górnika Zabrze na najwyższy poziom rozgrywkowy, a także w LOTTO Ekstraklasie są ich ważnymi punktami. Ten pierwszy na Górny Śląsk trafił w 2016 roku z Dolcana Ząbki. Matuszek błyskawicznie zadomowił się w Zabrzu, a także został kapitanem drużyny.

28-letni pomocnik złożył podpis na umowie, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku. Zawodnik nie ukrywa zadowolenia z takiego rozwoju sytuacji:

–  To prezent dla klubu i także dla mnie. Bardzo dobrze się czuję i będę starał się pomóc drużynie w osiąganiu lepszych wyników sportowych. Spędziłem w Górniku dwa lata. Jeden rok był taki, o którym chciałoby się jak najszybciej zapomnieć. W tym roku świętowaliśmy awans, a obecna runda jest obiecująca. Pozostaje życzyć takich wyników.

Tymczasem nowy kontrakt Loski jest swego rodzaju odpowiedziom dla klubów, które interesowały się jego pozyskaniem. 21-letni bramkarz w tym sezonie radzi sobie wyśmienicie, co spowodowało, że znalazł się na celowniku kilku drużyn. Jego nowa umowa z popularnymi “Trójkolorowymi” będzie obowiązywać o rok dłużej niż kontrakt wcześniej wspomnianego Matuszka – do 2021 roku.

Loska w tym sezonie zagrał w każdym z 20 meczów LOTTO Ekstraklasy. Bramkarz dodał do tego także trzy występy w Pucharze Polski. Matuszek w tej kampanii rozegrał 18 spotkań.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułWayne Rooney – remedium na brak Romelu Lukaku
Następny artykułPorady do Fantasy Premier League przed 18. kolejką