Dlaczego Raheem Sterling wciąż jest niedoceniany?

0
raheem sterling

Raheem Sterling w piątek świętował swoje 23. urodziny, ale dlaczego tak mało ludzi celebrowało je wraz z nim? Dziennikarze “SkySports” przeanalizowali jego dotychczasową karierę i zbadali dziwną chęć skupiania się na jego wadach, podczas gdy osiąga o wiele lepsze wyniki niż jego rówieśnicy.

Tajemnicą nie jest, że Raheem Sterling jest przyzwyczajony do krytyki – ta spotkała go już kilka razy: po kiepskich występach reprezentacji Anglii na ważnych imprezach, czy po przejściu z Liverpoolu do Manchesteru City. Najdziwniejszy jest zarzut, który wciąż jest powtarzany – wielu zarzuca mu, że jest przeciętnym piłkarzem, podczas gdy gra naprawdę solidnie.

Anglik był krytykowany także przez tych, którzy mają pojęcie o futbolu. Paul Scholes w 2015 roku powiedział, że nie ocenia go zbyt dobrze, a powodem tego były jego kiepskie strzały, które bardzo często kończyły daleko od bramki, która była celem tych uderzeń. Instynktownie, nadal łatwo zrozumieć, co Scholes miał na myśli. Wykończenie nie było atutem Sterlinga, jednak to się zmieniło. Piłkarz Manchesteru City w tym sezonie zdobył już dziewięć bramek, a w Premier League jedynie Harry Kane i Mohamed Salah mogą się pochwalić lepszym wynikiem. Sterling jest najlepszym strzelcem w najlepszej drużynie w kraju.

Liczby liczbami, ale gole zdobywane przez Sterlinga były niezwykle ważne. Trzy z jego bramek miały kluczowe znaczenie i dały wygraną jego zespołowi. Nie można zapomnieć także o spotkaniach z Bournemouth czy Southamptonem, gdzie także popisał się kunsztem.

Dowód na jego umiejętności nie może być klarowniejszy, a to tylko główna statystyka. Na uwagę zasługuje także fakt, że Sterling wypracował sobie już 112 okazji. To więcej niż ktokolwiek inny z wyjątkiem Richalisona. Sterling zdobywa bramki, ponieważ potrafi wypracować sobie ku temu sytuację.

Drybling zawsze był mocnym elementem piłkarskiego rzemiosła 23-latka, ale można zauważyć, że wciąż się rozwija w tym aspekcie. Nie chodzi o to, że drybluje więcej niż miało to miejsce wcześniej, ale po prostu robi to skuteczniej. Ten element poprawia się od początku jego pobytu w Manchesterze City. Nic dziwnego, że Pep Guardiola uważa go za młodego zawodnika.

Raheem wciąż jest młody i ciągle się rozwija. Ja wiem, że on zdaje sobie sprawę z tego, co potrafi. Wcześniej był nieśmiały, jego koledzy z drużyny mu pomagają w posiadaniu silnej osobowości – powiedział Guardiola po meczu z Southamptonem.

Wypowiedzi hiszpańskiego szkoleniowca na temat wieku jego podopiecznego są niezwykle trafne. Sterling kilka dni temu skończył dopiero 23 lata. Warto wziąć pod uwagę, jak wiele krytyki już przyjął i jak często skreślano jego karierę. Tymczasem on odpowiada na to statystykami – żaden zawodnik w Europie poniżej 24 lat nie strzelił tyle bramek co on w jednej z pięciu europejskich lig.

Sterling także w ogólnej klasyfikacji strzelców Premier League (do lat 23) plasuje się wysoko, bo jest notowany na 10. miejscu. Cristiano Ronaldo w jego wieku miał mniej asyst, a mniejszą liczbą goli może się pochwalić Ryan Giggs.

Czy to wszystko napisane wyżej nie potwierdza tylko tego, że mowa o wybitnym piłkarzu, który bez wątpienia ma jeszcze kilka lat na to, aby stać się jeszcze lepszym? Odłóżmy na bok wszystkie pozasportowe aspekty i doceńmy grę Sterlinga, który jest jednym z najsilniejszych koni napędowych nie pokonanego w Premier League Manchesteru City.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
PRZEZSky Sports
Poprzedni artykułFantasy Premier League – podsumowanie 16 kolejki z ligą Gol.pl!
Następny artykułZnamy pary 1/8 finału Ligi Mistrzów!