Dlaczego Barcelona potrzebowała, aby Leo Messi podpisał nowy kontrakt?

0

Wątpliwości związane z tym, czy Leo Messi podpisze nowy kontrakt z FC Barcelona, ostatecznie zakończyły się w sobotę. Argentyńczyk złożył podpis pod nową umowa, która będzie obowiązywać do 2021 roku.

FC Barcelona już w lipcu ogłosiła, że osiągnęła porozumienie z Leo Messim, jednak do pełni szczęścia brakowało podpisu oraz zwyczajowej fotografii, na której Argentyńczyk ściskałby dłoń prezesa klubu. Doprowadziło to do spekulacji, że Messi wkrótce będzie mógł negocjować z innymi drużynami, bowiem jego kontrakt miał wygasać w przyszłym roku.

Oto pięć ważnych powodów, dla których kataloński klub za wszelką cenę chciał, aby Leo Messi pozostał w Barcelonie.

1. Sytuacja stawała się bierna

Zapewne mało kto wątpił w to, że w lipcu doszło do porozumienia pomiędzy klubem a Leo Messim, ale z czasem brak podpisu zawodnika stawał się coraz dziwniejszy i zaczynały pojawiać się najprostsze pytania: Skoro jest porozumienie, to dlaczego nie ma podpisu?

To spowodowało, że przy każdej możliwej okazji, gdy wypowiadał się ktokolwiek z osób związanych z klubem, pytano go o sytuację z Messim. Tylko w tym tygodniu poruszano ten temat przy Ernesto Valverde, Ivanie Rakiticiu i Denisie Suarezie.

W piątek Messi miał okazję rozwiać wątpliwości, ale odrzucił tę szansę, co spowodowało jeszcze większe wątpliwości.

Dlatego niezwykle ważne było to, aby zakończyć to całe zamieszanie i jak najszybciej oficjalnie potwierdzić nowy kontrakt Messiego. Barcelona sprawiła, że sytuacja nie wymknęła się spod kontroli i potwierdziła, że nie ma zagrożenia powtórzenia się sprawy, która miała miejsce przy okazji Neymara.

2. Barcelona zachowała jednego z najlepszych graczy na świecie

Jeśli mowa o najlepszych piłkarzach na świecie, to nie można debatować o obecności w tym gronie Leo Messiego. Nie ma dyskusji co do tego, że zalicza on się do najlepszych zawodników na świecie.

Lista wyróżnień, które otrzymał on jako piłkarz Barcelony, jest niezwykle długa – osiem triumfów w La Lidze, cztery wygrane w Lidze Mistrzów i pięć “Złotych Piłek”.

Messi wraz z Cristiano Ronaldo są na innym poziomie. Argentyńczyk w 600 występach dla Barcelony zdobył 523 bramki, z tego aż 54 w poprzednim sezonie. 30-latek w obecnej kampanii ma ich na swoim koncie już 16.

Nie trzeba dodawać, że Barcelona po prostu nie może sobie pozwolić na utratę jednego z najlepszych zawodników, którzy kiedykolwiek grali w piłkę nożną.

3. Potwierdzenie zaangażowania Messiego

Leo Messi, to zawodnik, który na każdym kroku mówił, że nie ma dla niego ważniejszego klubu niż FC Barcelona i właśnie w nim chce zakończyć karierę.

Tak naprawdę nigdy nikt nie miał co do tego wątpliwości, ale czym bliżej stycznia i znanej karuzeli transferowej, tym pojawiało się więcej nieuzasadnionych pytań, związanych z przyszłością Messiego.

Te pytania jednak nie są już istotne, a Messi zgodnie z zapowiedziami, poświęcił swoją przyszłość klubowi, w którym spędził ponad połowę swojego życia.

Zawsze chciałem tutaj spędzić całą karierę. Moim marzeniem jest zakończyć ją w Barcelonie i jestem na dobrej drodze ku temu – powiedział Argentyńczyk po złożeniu podpisu.

4. Przyciąga innych zawodników

Tajemnicą nie jest, że wielu zawodników przyjmuje ofertę Barcelony głównie z jednego powodu – jest nim fakt, że istnieje możliwość gry w jednej drużynie z Messim.

Argentyńczyk w Barcelonie zostanie do przynajmniej 2021 roku, a to potwierdza, że klub będzie miał czym przyciągać zawodników. Prezes FC Barcelona, Josep Maria Bartomeu, powiedział, że Messi to najlepszy zawodnik w historii i daje to klubowi świetną kartę przetargową, aby skutecznie wzmacniać zespół.

5. Nowa klauzura wykupu

Jednym z powodów, dla których opóźniono podpisanie umowy, była klauzura wykupu. Ta, która miała być ogłoszona w lipcu, wynosiła zaledwie 300 milionów euro. Tymczasem w sobotę ogłoszono, że ktoś, kto będzie chciał kupić Messiego, będzie musiał zapłacić 700 milionów.

Przyczyną takiego ruchu była panika, która w klubie wywołana została po tym, jak Paris Saint-Germain aktywowało klauzurę Neymara i zapłaciło za niego 222 milionów euro.

Uzgodniliśmy już wszystkie sprawy, ale musieliśmy dokonać zmian, głównie jeśli chodzi o klauzurę. Musi być ona bardziej adekwatna do tego, co dzieje się na rynku piłkarskim. Teraz wynosi ona 700 milionów i sytuuje ona Messiego tam, gdzie powinien być – powiedział prezes FC Barcelona – trudno się z nim nie zgodzić.

Nawet PSG albo Manchester City nie będą w stanie zapłacić takiej kwoty bez naruszenia finansowego Fair Play. Wszystko wskazuje, że Messi pozostanie w Katalonii przynajmniej do połowy lat 30.

Jeśli Barcelona zacznie działać, to zostanie w nim na zawsze – spekuluje się, że dla Messiego jest przygotowywany kontrakt na całe życie.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ
PRZEZESPN
Poprzedni artykułOd Shearera do Mięciela: Gdzie jesteś, wielki Milanie?
Następny artykułKolejny problem Borussii Dortmund. Mario Goetze nie zagra do końca roku