diego simeone

Już dziś będziemy świadkami finału Ligi Europy, którego niewątpliwym faworytem będzie Atletico Madryt. Diego Simeone przed starciem z Olympique Marsylia ostrzega, że jego piłkarze nie mogą zapomnieć o pokorze.

“Rojiblancos” w półfinałowym starciu Ligi Europy wyeliminowali Arsenal, tym samym wygrywając pojedynek przez wielu określany mianem przedwczesnego finału. Podopieczni Diego Simeone już dziś zmierzą się z Olympique Marsylia i staną przed szansą na trzecie wygranie tych rozgrywek. Atletico jest niewątpliwym faworytem tego meczu, ale Argentyńczyk ostrzega, że jego piłkarze muszą pamiętać o zachowaniu pokory:

– Wokół naszej drużyny jest mnóstwo emocji i nadziei, ale my musimy zachować pokorę. Ona jest niezwykle ważna podczas rozgrywania finałów. Zmierzymy się z dobrym, ofensywnie grającym zespołem i musimy powstrzymać jego ataki. Myślę, że pomiędzy Atletico i Olympique jest parę podobieństw, na przykład dobrze wypracowane stałe fragmenty gry.

– Doświadczenie to bardzo ważny czynnik, ale niestety nie przesądza o niczym. Rywali napędzają wielkie nadzieje i wiem, że będą chcieli grać szybko, stosować wysoki, uciążliwy pressing. Naszym zadaniem jest im to uniemożliwić, zamierzamy narzucić przeciwnikom nasz styl gry.

Przypomnijmy, że Diego Simeone został zawieszony na cztery mecze za zachowanie z pierwszego meczu przeciwko “Kanonierom” i dziś nie poprowadzi drużyny w wielkim finale.


Zastanawiacie się na co postawić podczas finału Ligi Europy? Po raz kolejny przychodzimy z pomocą i odsyłamy Was do najnowszej odsłony cyklu #AleTypiara!

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

LvBet bonus 20 zł