Dawid Kownacki niemal w pojedynkę zdemolował Pescarę!

0
dawid-kownacki

Co za występ reprezentanta Polski! W pucharowym spotkaniu z Pescarą Dawid Kownacki zdobył dwie bramki i zanotował piękną asystę, a Sampdoria wygrała 4:1.

Kapitan reprezentacji Polski U21 dostał kolejną szansę i znów wykorzystał ją w najlepszy możliwy sposób. Dawid Kownacki wyszedł na mecz z Pescarą w pierwszym składzie i już po dwóch minutach dołożył nogę po dobrym zagraniu kolegi z drużyny. Siedem minut później Polak popisał się już dużo piękniejszą akcją, a po jego niezwykle dokładnym dośrodkowaniu bardzo łatwą bramkę głową zdobył Gaston Ramirez.

“Kownaś” pozostał na boisku do końca spotkania, a w 74 minucie gry ustalił jego wynik. 20-latek przeprowadził dobrą akcję prawym skrzydłem, a następnie potężnym uderzeniem Mirko Pigliacelliego. To trafienie naprawdę warto zobaczyć!

Przypomnijmy, że były napastnik Lecha Poznań w tym sezonie rozegrał sześć spotkań, głównie wchodząc z ławki rezerwowych i w tym czasie zdołał zdobyć pięć bramek i zanotować asystę. Tym samym Polak trafia co 35,8 minuty!

Już w niedzielę na Sampdorię czeka znacznie trudniejsze zadanie, bowiem podejmą przed własną publicznością zespół Lazio. Według oferty przygotowanej przez bukmachera Fortuna faworytem tego starcia będą goście, na których zwycięstwo kurs wynosi 2,05. Wygrana zespołu Polaków wyceniana jest na 3,60.

Poprzedni artykułPremier League – kolejna wpadka Tottenhamu, Young bohaterem United