Absurdalny zarzut – Daniel Chima Chukwu ofiarą rasizmu?

0
daniel-chima-chukwu

We wtorek pojawiła się dość niepokojąca informacja w nigeryjskich social mediach. Zdaniem portalu scorenigeria.com.ng, Daniel Chima Chukwu nie gra w Legii Warszawa z powodu rasizmu!

Jak powszechnie wiadomo Daniel Chima Chukwu ma drugą pensję w Legii Warszawa. Szacuje się, że utrzymanie Nigeryjczyka kosztuje mistrzów Polski około 700 tysięcy euro rocznie. A co on sam daje klubowi? O napastniku najgłośniej było w dwóch przypadkach: gdy pomylił stadiony i zamiast na Łazienkowską dotarł na Stadion Narodowy i gdy założył źle dobranego buta, który obtarł mu nogę, co sprawiło, że nie mógł grać przez jakiś czas. Daniel Chima Chukwu przyszedł do Legii na początku 2017 roku i w rundzie wiosennej zagrał trzy mecze, nie strzelając gola. W bieżących rozgrywkach zaliczył sześć spotkań (w LOTTO Ekstraklasie i pucharze Polski), również nie strzelając bramki.

– On nie ma przyszłości w Legii. Liczę na to, że jak najszybciej uda nam się go sprzedać – mówił z nadzieją prezes Legii – Dariusz Mioduski.

Niestety pozbycie się transferowego niewypału nie będzie takie proste. Chukwu ma bowiem kontrakt z Legią, który obowiązuje do 2020 roku. Jednak we wtorek pojawiła się informacja, że Nigeryjczyk ma zamiar spróbować swoich sił za oceanem, w MLS. Jednocześnie, ze strony ludzie związanych z zawodnikiem, wypłynęły dość niepokojące oskarżenia w stronę warszawskiego klubu. Nigeryjski portal scorenigeria twierdzi, że przyczyną tego, że Daniel Chima Chukwu nie gra w Legii Warszawa jest rasizm!

– Chukwu jest sfrustrowany i nieszczęśliwy w Polsce. Obecnie bierze pod uwagę możliwość przenosin do MLS, a także analizuje inne oferty. Rasizm jest prawdziwą przyczyną tego, że nie gra on regularnie w Legii Warszawa. Dlatego też musi zmienić klub, by jego kariera wróciła na właściwe tory – powiedziała nigeryjskiemu portalowi osoba z otoczenia piłkarza.

Oskarżenia wydają się być totalnie absurdalne, ale niestety poszły w świat. Wygląda na to, że dni Chukwu w ekipie mistrzów Polski są policzony. Czy jednak w ten sposób trzeba było załatwiać całą sprawę? Czy może zawodnik próbuje upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Uzyskać od Legii odszkodowanie i podpisać umowę z nowym pracodawcą?


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułNajlepsze i najgorsze momenty w piłkarskim 2017 roku
Następny artykułTony Pulis nowym trenerem Middlesbrough