Dani Suarez zostanie w Górniku Zabrze na kolejny sezon

0

Prezes Górnika Zabrze, Bartosz Sarnowski, na łamach “Przeglądu Sportowego” zdradził, że Dani Suarez będzie bronił barw tego klubu także w przyszłym sezonie. Stanie się tak ze względu na klauzulę automatycznego przedłużenia umowy, która znajduje się w jego kontrakcie.

Jeszcze kilka tygodniu temu nie wiadomo było, czy Dani Suarez przedłuży umowę z Górnikiem Zabrze. Jego agent przyznał, że obie strony rozmawiają, ale nie są w stanie dojść do porozumienia, jeśli chodzi o warunki nowego kontraktu.

Tymczasem prezes popularnych “Trójkolorowych”, Bartosz Sarnowski, zapewnia, że wychowanek Realu Madryt nigdzie się nie rusza i podpisana zostanie z nim nowa umowa. Włodarz klubu jednak nie zamierza zdradzać jakichkolwiek szczegółów:

– W umowie jest klauzula o automatycznym przedłużeniu i w związku z tym Suarez będzie naszym zawodnikiem również w przyszłym sezonie. Nie będę przecież mówił w mediach o szczegółach kontraktu.

W samych superlatywach o tym zawodniku wypowiada się legenda zabrzańskiego klubu, Jan Banaś, który uważa go za jednego z najlepszych defensorów w zespole:

– Najważniejsze, że Suarez zostaje. Według mnie to jeden z najlepszych defensorów w drużynie. Sporo dobrego mówi się o Mateuszu Wietesce, ale Hiszpan gra w obronie solidniej od niego.

Dani Suarez w tym sezonie LOTTO Ekstraklasy wystąpił w 21 spotkaniach – szansę na poprawę tego bilansu będzie miał już w najbliższą niedzielę, kiedy to Górnik Zabrze na wyjeździe zmierzy się ze Śląskiem Wrocław. Bukmacher Fortuna na wygraną gości oferuje kurs @ 2.85.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

PRZEZPrzegląd Sportowy
Poprzedni artykułOkienko transferowe skrócone we wszystkich zawodowych ligach w Anglii
Następny artykułSergi Roberto przedłużył umowę z Barceloną! Co za klauzula!