Dani Suarez zostanie w Górniku Zabrze? Odrzucił pierwszą ofertę przedłużenia kontraktu

0

Dani Suarez z Górnikiem Zabrze jest związany umową wyłącznie do końca obecnego sezonu. Wciąż nie wiadomo, czy jego kontrakt zostanie przedłużony. Pierwsza oferta działaczy została odrzucona, a powodem tego jest niespełnienie oczekiwań finansowych zawodnika.

Dani Suarez to wychowanek Realu Madryt, który do Górnika Zabrze trafił w lutym ubiegłego roku. Hiszpan nie miał problemów z aklimatyzacją na Górnym Śląsku i błyskawicznie wdarł się do pierwszego zespołu, który wówczas rywalizował jeszcze w Nice 1 Lidze. Środkowy obrońca także w LOTTO Ekstraklasie jest ważnym elementem układanki trenera Marcina Brosza.

W związku z tym działacze Górnika chcą zatrzymać piłkarza u siebie, szczególnie, że mają na to coraz mniej czasu. Agent Suareza, Hector Mendez, zdradził, że jego klient otrzymał pierwszą ofertę, ale nie była ona zadowalająca od strony finansowej:

– W umowie Daniego jest zawarta opcja przedłużenia kontraktu po rozegraniu przez niego odpowiedniej liczby spotkań. Nie mogą zdradzić ilu, bo to poufna informacja. Ale konieczne jest również to, abyśmy doszli z klubem do porozumienia w kwestiach finansowych. Ponad dwa miesiące temu otrzymaliśmy pierwszą ofertę od klubu, ale nie przystaliśmy na nią, bo nie była zadowalająca. Wysłaliśmy do Górnika nasze warunki i czekamy na odpowiedź.

Piłkarz wraz ze swoim przedstawicielem nie zamierza wywoływać presji na działaczach klubu. Mendez zapewnia, że 27-latek ma także oferty z innych drużyn, z których chętnie skorzysta, gdy nie dojdzie do porozumienia z Górnikiem Zabrze:

– Czekamy na odpowiedź Górnika, ale nie spieszy się nam. Może w tym miesiącu będzie wiadomo, może w kolejnym. Zabrzanie mają pierwszeństwo. Jeśli jednak Dani nie będzie zadowolony z propozycji Górnika, następny sezon spędzi w innej drużynie. Zgłaszają się do mnie przedstawiciele różnych klubów.

Dani Suarez w tym sezonie LOTTO Ekstraklasy w barwach Górnika Zabrze wystąpił w 20 spotkaniach (wszystkie możliwe mecze). Jego bilans to dwie zdobyte bramki oraz jedna asysta.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

PRZEZPrzegląd Sportowy
Poprzedni artykułPuchar Króla – Barcelona na remis, Real wygrywa
Następny artykułWisła Płock skompletowała skład na rundę wiosenną