Dani Ceballos zawodnikiem Realu Madryt!

0

Najlepszy zawodnik niedawno zakończonych młodzieżowych mistrzostw Europy do lat 21 rozgrywanych w Polsce zmienił barwy klubowe. Dani Ceballos podpisał długoterminowy kontrakt z Realem Madryt.

20-letni zawodnik z bardzo dobrej strony zaprezentował się podczas MME do lat 21, w których reprezentacja Hiszpanii doszła do finału, a Dani Ceballos został wybrany zawodnikiem turnieju. Piłkarzem Realu Betis natychmiast zaczęły się interesować najlepsze kluby świata, przez co mógł on przebierać w ofertach. O tym, że Ceballos przejdzie do Realu Madryt spekulowano już od kilku dni, ale oficjalna informacja pojawiła się dopiero w piątek.

Real Madryt o pozyskaniu tego zdolnego zawodnika poinformował za sprawą komunikatu opublikowanego na oficjalnej stronie internetowej klubu. Dani Ceballos podpisał długoterminową, bo obowiązującą przez sześć lat, do 30 czerwca 2023 roku, umowę z popularnymi “Królewskimi”. 20-latek do drużyny dołączy 21 lipca, kiedy to rozpocznie się jej tournee po Stanach Zjednoczonych. Oficjalnie nie zdradzono kwoty transferu, ale mówi się, że Real Betis na sprzedaży swojego piłkarza zarobi 17 milionów euro.

Dani Ceballos od początku piłkarskiej kariery był związany z Realem Betis. Pomocnik w 2015 roku dołączył do pierwszej drużyny. Młodzieżowy reprezentant Hiszpanii w ubiegłym sezonie był ważnym ogniwem zespołu prowadzonego przez Quique Setiena. Piłkarz mierzący 176 centymetrów wzrostu na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Hiszpanii rozegrał 30 meczów, w których zdobył dwie bramki oraz zanotował cztery asysty.

Poprzedni artykułZłoty Puchar CONCACAF – bezzębny Meksyk, wygrana Salwadoru
Następny artykuł33-krotny reprezentant Francji dołączył do Olympique Marsylia