Damian Kądzior – Wszyscy widzimy, że można zapracować na taką szansę

0

Damian Kądzior nieoczekiwanie został powołany na zgrupowanie reprezentacji Polski. Wprawdzie zawodnik Górnika Zabrze z orzełkiem na piersi nie zadebiutował, to jednak zyskał doświadczenie, które może prognozować w przyszłości.

Wiadomo było, że selekcjoner Adam Nawałka szykuje nieoczekiwane powołanie. Wśród kandydatów był zawodnik Górnika Zabrze, ale typowano Rafała Kurzawę, a nie Damiana Kądziora. Tymczasem 25-latek musiał zmienić plany i pojawić się na zgrupowaniu. Pomocnik w wywiadzie udzielonym “Przeglądowi Sportowemu” zdradził, jakie  to wielkie przeżycie:

– Niesamowite dni! W kadrze nie zadebiutowałem, ale w zupełności wystarczy mi świadomość, że nagle znalazłem się w ekipie, która wywalczyła awans na mundial. Mam to w CV i tego nikt mi już nie zabierze. Byłem tam, chłonąłem tę atmosferę bez przerwy. Jeszcze we wtorek i w środę oglądałem Łukasza Piszczka, Kamila Glika i Roberta Lewandowskiego w Lidze Mistrzów, a w piątek dowiedziałem się, że będę z nimi przez tydzień trenował.

Kądzior podczas zgrupowania uważnie przyglądał się Jakubowi Błszczykowskiemu, który zrobił na nim ogromne wrażenie:

– Kuba daje fantastyczny przykład, jak osiągnąć w piłce sukces. Jest już po trzydziestce, a wciąż świetnie odnajduje się w tak wymagającej fizycznie lidze jak niemiecka. Imponuje mi jego inteligentne zachowanie na boisku. Zawsze wie, co zrobić. Piłek w zasadzie nie traci, wie kiedy podać do tyłu, a kiedy przyspieszyć. Dawniej w BVB grał inaczej, ofensywniej, może trochę jak teraz Kamil Grosicki. A teraz zachowuje się jak profesor. No i ta jego współpraca z Łukaszem Piszczkiem! Nic, tylko oglądać i pilnie się uczyć.

Teraz 25-latek wraca do szarej rzeczywistości i jego zadaniem będzie pomoc Górnikowi Zabrze w utrzymaniu pozycji lidera LOTTO Ekstraklasy:

– Wszyscy widzimy, że można zapracować na taką szansę.Ja w czerwcu byłem w Suwałkach, grałem jeszcze w pierwszej lidze. Koniec gadania. Na pierwszy plan wraca Górnik. Trzeba zakasać rękawy i ostro zapierniczać, bo w niedzielę gramy trudny mecz w Lubinie.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułNetflix wejdzie do szatni Juventusu
Następny artykułRyszard Tarasiewicz na ratunek GKS-u Tychy