Czystki w Legii – klub opuściło czterech piłkarzy

0
Michał Masłowski

W końcówce okienka transferowego Legię Warszawa opuściło aż czterech zawodników. Przede wszystkim kontrakt z klubem rozwiązał Michał Masłowski. Na wypożyczenia powędrowali Sadam Sulley i Vamara Sanogo, a do Albanii odszedł Alban Sulejmani.

Wielki niewypał

Gdy Michał Masłowski przychodził do warszawskiej Legii z Zawiszy Bydgoszcz, klub wiązał z nim spore nadzieje. Od początku 2015 roku w drużynie aktualnych mistrzów Polski pomocnik rozegrał jednak tylko 32 mecze i zdobył jedną bramkę. Zazwyczaj rozczarowywał i nie potrafił wywalczyć sobie miejsca w pierwszym składzie.

Zeszły sezon Masłowski spędził na wypożyczeniu w Piaście Gliwice, gdzie co prawda zagrał w 33 spotkaniach, ale też tylko raz trafił do siatki. Potem wrócił do Legii, lecz nie zdołał przekonać do siebie Jacka Magiery. Został odsunięty od pierwszego zespołu i trenował jedynie z rezerwami, a Dariusz Miodulski otwarcie mówił o tym, że Legia chciałaby rozwiązać ważny jeszcze przez dwa lata kontakt.

W czwartek włodarze klubu i piłkarz doszli do porozumienia. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron, a Michał Masłowski stał się wolnym zawodnikiem. Na razie nie wiadomo, w jakim klubie będzie kontynuował karierę.

Wypożyczenia i sprzedaż

Masłowski nie jest jednak jedynym piłkarzem, który opuścił Legię. 19-letni Alban Sulejmani nie zadebiutował nawet w pierwszym zespole, a po roku klub sprzedał go do wicemistrza Albanii, Partizani Tirana. Sulejmani podpisał tam kontrakt na najbliższe cztery lata.

Na wypożyczenia powędrowali natomiast Vamara Sanogo i Sadam Sulley. Ten pierwszy przyszedł do Legii pół roku temu z Zagłębia Sosnowiec i właśnie w tym klubie spędzi najbliższy rok. Mistrzowie Polski zagwarantowali sobie jednak prawo do wcześniejszego powrotu piłkarza w styczniu.

Bez żalu oddano z pewnością Sadama Sulleya. Napastnik z Ghany okazał się kosztowną pomyłką, bo pobierał sporo pensję, a często nie mieścił się nawet w składzie rezerw. Przez najbliższy rok Sulley będzie piłkarzem Zemplina Michalovce. Obecnie jest to siódma ekipa słowackiej ekstraklasy.

baner

Poprzedni artykułGrzegorz Krychowiak, czyli perfekcyjny ruch transferowy WBA
Następny artykułKylian Mbappe piłkarzem PSG! Kosztował niewiele mniej od Neymara