Kylian Mbappe piłkarzem PSG! Kosztował niewiele mniej od Neymara

0

PSG nie oszczędzało pieniędzy w letnim oknie transferowym. Najpierw za 222 miliony euro sprowadzono z FC Barcelony Neymara, a na dokładkę został kupiony Kylian Mbappe. 18-letni napastnik kosztował aż 180 milionów euro.

To właśnie Kylian Mbappe w dużej mierze przyczynił się do tego, że piłkarze PSG… nie zostali w zeszłym roku mistrzami Francji. Piekielnie zdolny napastnik strzelał bramki jak na zawołanie w AS Monaco i poprowadził klub z Księstwa po triumf w Ligue 1 i półfinał Ligi Mistrzów. 18-letni Francuz rozegrał w zeszłym sezonie 44 mecze, w których strzelił 26 bramek i zanotował 14 asyst.

Dream Team

Mbabbe błyskawicznie znalazł się na liście życzeń najpotężniejszych klubów. Jeszcze kilka tygodni temu prawdopodobna wydawała się przeprowadzka napastnika do Hiszpanii, bardzo mocno zabiegał bowiem o niego Real Madryt. W prasie pojawiały się też informacje, że zawodnikiem zainteresowana była FC Barcelona.

18-latek wybrał ostatecznie ofertę ze stolicy swojej ojczyzny. Oficjalnie został tylko wypożyczony na najbliższy sezon do PSG, ale po jego upływie podpisze lukratywny kontrakt, który będzie obowiązywać do czerwca 2022 roku.

Każdy trener na świecie może pozazdrościć Unaiowi Emery'emu. 45-letni hiszpański szkoleniowiec dysponuje prawdziwym bogactwem w linii ataku. Edison Cavani, Neymar i Mbappe to trio przed którym będą trząść się nogi obrońcom z największych europejskich klubów.

Gol na potwierdzenie

Kylian Mbappe stał się bohaterem jednego z największych transferów w historii piłki nożnej, ale nie mógł zapomnieć o swoich podstawowych obowiązkach. W czwartek reprezentacja Francji zmierzyła się z Holendrami w meczu eliminacyjnym do przyszłorocznych mistrzostw świata. Nowy nabytek PSG pojawił się na boisku w 75. minucie, a mimo to zdążył wpisać się na listę strzelców. W 91. minucie znalazł drogę do bramki i ustalił wynik spotkania na 4:0. Był to jego pierwszy gol zdobyty w narodowych barwach.

Poprzedni artykułCzystki w Legii – klub opuściło czterech piłkarzy
Następny artykułDanny Drinkwater i Davide Zappacosta dołączyli do mistrzów Anglii