Występował w Premier League, teraz zagra w Polsce. Lennard Sowah zasilił Cracovię

0
Sowah zawodnikiem

Pomimo, iż Cravovia po zwolnieniu Jacka Zielińskiego pozostaje bez trenera, to jednak do klubu z Grodu Kraka dołączają nowi zawodnicy. Takim jest właśnie Lennard Sowah.

24-latek urodził się w Hamburgu i w tym mieście rozpoczął swoją przygodę z piłką nożną. Jego pierwszym klubem był SC Urania Hamburg. Lennard Sowah rozwijał się na tym dobrze, że następnie przeszedł do mocniejszego klubu – FC Sankt Pauli. Tam zauważyli go skauci Arsenalu Londyn, który był jego następnym przystankiem w juniorskiej karierze.

Sowah nie przebił się do pierwszego składu “Kanonierów”, a pomocną dłoń wyciągnęło do niego Portsmouth FC. Zawodnik, który posiada również ghańskie korzenie, to właśnie w tym zespole, w sezonie 2009/2010 rozegrał pięć spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii, czyli Premier League.

Później Niemiec wrócił do swojej ojczyzny, a także rodzimego miasta. Sowah został zawodnikiem Hamburgera SV, jednak nie zdołał się przebić do drużyny występującej w Bundeslidze i na pocieszenie zostały mu występy w rezerwach.

Lewy obrońca, który jest wystawiany również na środku defensywy, ostatni rok spędził w Szkocji. Najpierw reprezentował barwy Hamilton Academical FC, a następnie przeszedł do Heart of Midlothian FC. Reprezentant Niemiec w tym drugim zespole zagrał 11 meczów w szkockiej ekstraklasie.

Jego kontrakt z Hearts dobiegł końca 31 maja 2017 roku, dzięki czemu stał się wolnym zawodnikiem. Sowah z Cravovią podpisał kontrakt na rok z możliwością przedłużenia o kolejne dwa sezony.

Poprzedni artykułCoentrão wypożyczony do Sportingu
Następny artykułRonaldinho – List do młodszego siebie