Czesław Michniewicz – Wróciliśmy do gry o awans

0

Reprezentacja Polski do lat 21 we wtorek sprawiła niespodziankę i w meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata, które w 2019 odbędą się we Włoszech i w San Marino, pokonała faworyzowanych Duńczyków 3:1. Zadowolenia po meczu nie ukrywał selekcjoner kadry, który zdaje sobie sprawę z tego, jak ważna była ta wygrana.

Podopieczni Czesława Michniewicza zdecydowanie utrudnili swoją sytuację w piątek, kiedy to zaliczyli wpadkę i zremisowali z Wyspami Owczymi 3:3. Potencjalna porażka z Duńczykami mogłaby oznaczać brak realnych szans na awans do mistrzostw świata 2019. Tymczasem reprezentacja Polski do lat 21 w Gdyni zaprezentowała się bardzo dobrze i pokonała faworyzowanych rywali 3:1.

Michniewicz na pomeczowej konferencji przyznał, że przed meczem musiał dokonać przymusowej zmiany, bowiem problemy żołądkowe dopadły Bartosza Kapustkę. W meczu nie mógł zagrać także zawieszony za kartki Dawid Kownacki – to jednak nie przeszkodziło Polakom w wywalczeniu trzech punktów, z czego szkoleniowiec jest niezwykle zadowolony:

– Wygraliśmy spotkanie z bardzo silnym rywalem. Przed nim znajdowaliśmy się w bardzo trudnym położeniu, po części na własne życzenie. Na Wyspach Owczych straciliśmy i punkty, i kapitana. Bartka Kapustkę na rozgrzewce dopadły problemy żołądkowe. Tym bardziej cieszy to, że potrafiliśmy zwyciężyć i wróciliśmy do gry o awans. Zagraliśmy bez dwóch najbardziej doświadczonych zawodników w kadrze, ale reszta zespołu poradziła sobie fantastyczni.

Selekcjoner młodzieżowej reprezentacji nie ma wątpliwości co do tego, że wtorkowe starcie z Danią było meczem ostatniej szansy. Polacy dzięki wygranej z wyżej notowanymi rywalami tracą już do nich wyłącznie jeden punkt:

– Po remisie z Wyspami Owczymi staliśmy pod ścianą. Gdybyśmy ulegli Duńczykom, nie byłoby już praktycznie szans na to, by wiosną odrobić straty, bo te byłyby już za duże. Tymczasem po naszym triumfie sprawa ciągle jest otwarta. Trzeba skupiać się na przyszłości, a myślę, że ta będzie należała do nas. W tej reprezentacji spotkała się grupa bardzo inteligentnych i głodnych sukcesu zawodników. Zrobimy wszystko, by je osiągać.

Rywalizacja w rundzie rewanżowej rozpocznie się już w 2018 roku. Reprezentacja Polski 27 marca zmierzy się z Litwą, która aktualnie w grupie trzeciej zajmuje ostatnie miejsce.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LV Bet - nawet 1.000 złotych bonusu

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułChristian Eriksen zapewnił Danii mundial!
Następny artykułPorady do Fantasy Premier League przed 12. kolejką