Cracovia nie zwolni Michała Probierza. “Już nie mamy kogo wziąć”

0

Michał Probierz cieszy się sporym zaufaniem właściciela Cracovii, Janusza Filipiaka, który zapewnił, że trener nie musi się obawiać o swoją posadę i w najbliższym czasie nie będzie zwolniony.

Zatrudnienie Michała Probierza i letnie transfery, na które on miał wpływ, miały pozwolić Cracovii w walce o najwyższe cele w LOTTO Ekstraklasie. Tak się jednak nie stało. Popularne “Pasy” zawodzą i w tabeli zajmują dopiero 15., czyli przedostatnie miejsce. Na domiar złego podopieczni Probierza zawiedli w środowych derbach Krakowa, w których na własnym stadionie ulegli Wiśle 1:4.

W związku z panującym ostatnio w Polsce trendem na szybkie zwalnianie trenerów, po tym meczu natychmiast pojawiły się spekulację, ze kolejnym na liście jest właśnie Probierz. Tymczasem szkoleniowiec Cracovii może spać spokojnie, gdyż właściciel klubu, Janusz Filipiak, darzy go zaufaniem:

– Ja się z tego wyleczyłem. Już nie mamy kogo wziąć. Czy trener Probierz cieszy się moim zaufaniem? Z pewnością tak. On robi wszystko prawidłowo. Nawet wziął na siebie odpowiedzialność za derbową porażkę, choć ja bardziej winię te smutne okoliczności towarzyszące meczowi.

Czynnikiem, który ma wpłynąć na poprawę gry drużyny, mają być transfery dokonane w zimowym okienku. Filipiak przyznał, że wybieranie zawodników leży w gestii Probierza:

– Trener realizuje własną koncepcję budowy drużyny. Odpowiedzialnością zarzutu jest to, że trener lepi z tego materiału, który jesteśmy mu w stanie dostarczyć. Latem pokazaliśmy, choć jest to przedmiotem kpin rozmaitych osób, że mamy środki finansowe. Kupiliśmy Jaroslava Mihalika i innych. Jest jednak kwestia podaży zawodników, bo w zimowym oknie zawsze jest ona niższa.

Cracovia szansę na zmazanie plamy po wysoko przegranych derbach będzie miała w najbliższy poniedziałek. Przed podopiecznymi Probierza trudne zadanie, bowiem ich rywalami będzie Górnik Zabrze. Bukmacher Fortuna na wygraną “Pasów” oferuje kurs @ 4.40.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułCo dalej z Gianluigim Donnarummą? Czeka go kolejna trudna decyzja
Następny artykułRobert Pires – Uważam, że Mbappe zrobił dobrze nie przechodząc do Realu