Co spowodowało, że Juan Ramon Rocha trenuje Ruch Chorzów? “To był wybór Boga”

0

Juan Ramon Rocha to osobistość znana w światowym futbolu. Doświadczony szkoleniowiec zdecydował się wydobyć Ruch Chorzów z poważnego dołka i jak dotychczas wychodzi mu to bardzo dobrze. Argentyński trener o kulisach pracy w klubie z Górnego Sląska rozmawiał w wywiadzie z Polsatem Sport.

Ruch Chorzów w ostatnich miesiącach zmaga się z poważnymi problemami – zespół spadł z LOTTO Ekstraklasy, a także odeszło z niego duże grono zawodników, którzy rywalizowali na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Popularni “Niebiescy” do rywalizacji w Nice 1 Lidze przystąpili z odjętymi pięcioma punktami, co dodatkowo utrudnia walkę o utrzymanie.

Początkowo drużynę prowadził Krzysztof Warzycha, który jednak nie poradził sobie z wyzwaniem i zrezygnował z tej funkcji. Wtedy na pomoc chorzowskiej drużynie nieoczekiwanie przyszedł Juan Ramon Rocha, czyli utytułowany argentyński trener, który swego czasu opiekował się Panathinaikosem Ateny.

Ruch Chorzów pod wodza 63-latka zaczął punktować – wprawdzie w tabeli wciąż znajduje się na ostatnim miejscu, to jednak sytuacja jest o wiele korzystniejsza, niż miało to miejsce kilka kolejek wcześniej.

Rocha w wywiadzie przyznał, że fakt, iż prowadzi Ruch Chorzów także dla niego jest sporą niespodzianką:

– Tak, dla mnie to też wielka niespodzianka. Do tej pory nie bardzo wiem dlaczego się zdecydowałem na ten ruch (śmiech). A tak serio, jakby to panu dobrze wytłumaczyć… Przyciągnęła mnie tutaj siła znacznie większa niż ja. Tak, to był wybór Boga, on tak chciał. Uznał, że Polska i Ruch Chorzów muszą stanąć na mojej drodze życia. I dziś po paru tygodniach już wiem, że pobyt tutaj to jest piękne doświadczenie i przeżycie. To samo zresztą mówi moja żona, która jest ze mną. A ja jej słucham już od 45 lat. Wie pan, ja przez całą swoją karierę jako piłkarz, trener, dyrektor zawsze kierowałem się zasadą szacunku dla wszystkich, z którymi się stykałem. To bardzo pomaga. Jedziesz gdzieś i jesteś nastawiony do ludzi pozytywnie. I ta energia błyskawicznie wraca. Tak stało się i tym razem. Ten kraj przywitał mnie z otwartymi ramionami.

Ruch Chorzów z ostatnich pięciu spotkań wygrał aż cztery z nich. Podopieczni Rochy o kolejne punkty w Nice 1 Lidze powalczą 29 października. Na ich drodze stanie świetnie radzący sobie beniaminek – Odra Opole. Bukmacher Fortuna na wygraną chorzowian oferuje kurs @ 2.40.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułNemanja Nikolić – W formie jestem dzięki rywalizacji z Marcinem Robakiem i Marco Paixão
Następny artykułFilip Starzyński nie zagra do końca roku? Czeka go operacja