Co dalej z Gianluigim Donnarummą? Czeka go kolejna trudna decyzja

0
Gianluigi Donnarumma

Gianluigi Donnarumma jest jednym z najlepiej ocenianych bramkarzy na świecie, ale jego przyszłość w AC Milan po raz kolejny wydaje się być bardzo wątpliwa. Co poszło nie tak i co będzie dalej z tym nastolatkiem?

San Siro jest w stanie pomieścić 80 tysięcy osób. W środę, podczas meczu Pucharu Włoch, w którym Milan zmierzył się z Chievo, trybuny nie były nawet w połowie zajęte. Nawet ćwierć miejsc nie było zajętych. W rzeczywistości tylko 9 tysięcy osób oglądało środowe zwycięstwo. Ale siła wiadomości dostarczonej przez kibiców z Curva Sud (trybuna, na której zasiadają najwierniejsi fani) była uderzająca. Gianluigi Donnarumma mógł się załamać.

“Moralna przemoc to danie ci 6 mln euro rocznie za sezon i podpisanie umowy z bratem pasożytem. Czas odejść… Nasza cierpliwość do ciebie się skończyła” – to treść ogromnego transparentu, który kibice skierowali w stronę Gianluigiego Donnarummy.

Wiadomość spowodowała, że nastoletni bramkarz zalał się łzami. Następnie zarówno na boisku, jak i w szatni pocieszał go Leonardo Bonucci. Tymczasem Gennaro Gatusso powiedział, że “malujecie dzieciaka, jakby był potworem, a przecież nim nie jest”.

Jak do tego wszystkiego doszło?

Donnarumma zawodnikiem AC Milan został, gdy miał 14 lat. Debiut w pierwszej drużynie zanotował jeszcze przed 17-stymi urodzinami. Od tego momentu zaczynały się pojawiać przewidywania, że będzie wielkim bramkarzem, następcą swojego imiennika – Gianluigiego Buffona. Po tym, jak zadebiutował w barwach “Rossonerrich”, mając zaledwie 17 lat i sześć miesięcy, po raz pierwszy w karierze zagrał w reprezentacji Włoch. Był złotym chłopcem Milanu.

Tego lata,  Gianluigi Donnarumma, którego interesami zajmuje się Mino Raiola, postanowił, że nie odnowi swojej umowy z AC Milan. Postanowił też, że nie ukończy szkoły, bowiem woli wyjechać na wakacje na Ibizę. Nawet pomimo tego, że jego egzaminy zostały przełożone przez Ministerstwo Edukacji, aby on mógł zagrać na mistrzostwach Europy do lat 21.

Podczas jednego meczów na tej imprezie kibice obrzucili Donnarummę fałszywymi banknotami – kilkanaście dni później bramkarz postanowił przedłużyć umowę. Następnie szybko rozpoczął pracę w celu odzyskania zaufania kibiców.

– Przepraszam fanów, powtarzam, że nigdy nie miałem zamiaru ich zdradzić i dziękuję im za wsparcie, jakie mi dali w tych dwóch sezonach. Wychowywałem się w tym klubie i nigdy nie miałem żadnych wątpliwości, co do tego, aby tutaj zostać – powiedział 18-latek, który teraz jest trzecim najlepiej opłacanym bramkarzem na świecie, a dodatkowo jego brat podpisał umowę z AC Milan.

W tym tygodniu Raiola poinformował, że wraz ze swoim klientem chcą anulować umowę. Wszystko ze względu na fakt, iż agent uważa, że Milan nie umieścił w kontrakcie umowy, której oni żądali. Gdy Milan gra w Lidze Mistrzów wynosić ma ona 70 milionów, a w innym wypadku 40 milionów.

Raiola uważa także, że jego podopieczny nie był w najlepszej kondycji psychicznej i został zmuszony do podpisania umowy. “Zmusiliście młodego chłopaka do podpisania kontraktu, gdy on nie powinien tego robić” – uważa.

Milan odpowiedział na tę sugestię, twierdząc, że zawsze prowadził “otwarty i przyjazny dialog” z Donnarummą. Doniesiono nawet, że 18-latek w czerwcu nie korzystał z pomocy Raioli i że w rozmowach pomagał mu ojciec.

Gianluigi Donnarumma w tym sezonie gra w kratkę – oczekuje się od niego więcej. Eksperci uważają, że on nie cieszy się grą. Może jest to spowodowane kiepskimi wynikami jego klubu? Milan w lato wydał 175 milionów funtów, a pomimo to w Serie A jest dopiero siódmy. Zostali również zhańbieni przez to, że jako pierwsi stracili punkty z czerwoną latarnią ligi – Benevento.

Trudno przewidzieć co się stanie z Donnarummą. Łatwo można wyciągnąć wnioski, że 18-latek ma agenta, który za wszelką cenę chce go sprzedać za ogromne pieniądze. Nie można się dziwić zachowaniu fanów, którzy mogą być zdenerwowani ze względu na wyniki poniżej oczekiwań, a także zamieszanie wokół bramkarza.

Czy relacje Donnarummy z kibicami mogą zostać uzdrowione? Wszystko na ten moment wskazuje na jego odejście, ale przeciwnie myśli dyrektor sportowy Milanu, Massimilliano Mirabelli.

Jeśli będzie chciał odejść, to będzie musiał o nas o to błagać. Ja jednak z nim rozmawiałem i on nigdy o to nie poprosił. On kocha Mediolan i będziemy bronić zarówno jego, jak i klub, przed tym dżentelmenem (Mino Raiola – przyp. red), który chce zniszczyć nasz klub.

Cóż, Donnarummę wkrótce czeka kolejna ważna decyzja..


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
PRZEZSky Sports
Poprzedni artykułRiyad Mahrez wrócił do dobrej formy. Zasługa Claude Puela?
Następny artykułCracovia nie zwolni Michała Probierza. “Już nie mamy kogo wziąć”