Claude Makélélé – Casemiro opanował grę do perfekcji

0
Claude Makelele

Claude Makélélé, legendarny pomocnik Realu Madryt, wypowiedział się na temat porównywania go do Casemiro. Francuz nie szczędził pochwał dla defensywnego pomocnika “Królewskich”.

Casemiro trafił do Madrytu w 2015 roku i niemal z miejsca stał się niezwykle istotnym członkiem drużyny. W tym momencie żaden kibic mistrzów Hiszpanii nie wyobraża sobie ważnego starcia bez Brazylijczyka. Były gracz FC Porto dzieli i rządzi w środku pola, a przede wszystkim daje drużynie niezwykle istotną rzecz – równowagę. Nikogo nie może dziwić, że 25-latek bardzo często porównywany jest do Claude'a Makélélé. Na ten temat dla hiszpańskiego dziennika “Marca” wypowiedział się legendarny pomocnik Realu:

– Jego styl gry przypomina mi to, jak ja grałem. Niektórzy kibice twierdzili, że tylko biegam po murawie, ale piłkarz grający na tej pozycji musi wiedzieć jak bronić, gdzie się ustawić. 

Francuz przy okazji nie szczędził komplementów swojemu następcy. Według niego Casemiro ma bardzo ważną cechę, której on sam nie posiadał:

– Casemiro gra bardzo dobrze. Świetnie zna swoją pozycję i wydaje się, że opanował grę w tej części boiska do perfekcji. Udało mu się to dzięki ciężkiej pracy i talentowi. On jest bardzo mądry, zawsze jest doskonale ustawiony. Do tego potrafi zdobywać bramki, gdy tylko ruszy do przodu. Je nie umialem tego robić.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułBramkarz reprezentacji Egiptu ustanowi rekord?
Następny artykułOlbrzymie zainteresowanie sponsorów reprezentacją Polski, dwie nowe umowy