Ciprian Tatarusanu trafił pod skrzydła Claudio Ranieriego

0

Ciprian Tatarusanu zakończył trzyletnią przygodę z klubem AC Fiorentina. Etatowy bramkarz reprezentacji Rumunii podpisał kontrakt z drużyną prowadzoną przez Claudio Ranieriego – FC Nantes.

Claudio Ranieri w trakcie poprzedniego sezonu został zwolniony z Leicester City, z którym w kampanii 2015/2016 sięgnął po historyczny sukces, którym było mistrzostwo Anglii. Doświadczony włoski szkoleniowiec nie musiał zbyt długo czekać na nowego pracodawcę, bowiem kilka dni po przed rozpoczęciem przygotowań do nowej rundy poinformowano, że Ranieri poprowadzi FC Nantes.

Drużyna, w której występuje Mariusz Stępiński, nie jest zbyt aktywna na rynku transferowym. Podczas letniego okienka do FC Nantes dołączyli Chidoze Awaziem oraz Kayembe z rezerw FC Porto. W czwartek ogłoszono pierwszy transfer gotówkowy. W przyszłym sezonie w barwach drużyny z zachodniej części Francji zagra Ciprian Tatarusanu.

Zmiana między słupkami

W ubiegłej kampanii pierwszym bramkarzem drużyny FC Nantes był Remy Riou, który jednak w lato zdecydował się na transfer do tureckiego Alanyasporu. Znaleziono już jego następcę, którym będzie Tatarusanu. Jeszcze nie wiadomo jakim kontraktem Rumun związał się z nowym klubem. Tymczasem na konto jego byłego zespołu, AC Fiorentina wpłynęło 2,5 milionów euro.

31-latek przez ostatnie trzy lata był bramkarzem klubu z Florencji. Wcześniej Tatarusanu występował na rodzimych boiskach w takich drużynach jak: Juventus Bukareszt, Gloria Bistrita, Steaua Bukareszt. Zawodnik ma na koncie 44 występy w reprezentacji Rumunii.

Poprzedni artykułDegradacja Demjana – od króla strzelców Ekstraklasy do 3. ligi słowackiej
Następny artykułSasa Balic piłkarzem Zagłębia Lubin