Chuligańskie wybryki powodem problemów Rakowa Czestochowa

1

Raków Częstochowa nie otrzyma obiecanej dotacji od miasta. Powodem tego są chuligańskie wybryki kibiców podczas wyjazdowego meczu Nice 1 Ligi przeciwko Ruchowi Chorzów. Dla klubu oznacza to brak środków dla wypłaty dla całego personelu, a także zawodników.

Podczas 13. kolejki Nice 1 Ligi Raków Częstochowa gościł na stadionie Ruchu Chorzów. Kibice tego pierwszego klubu doszczętnie zniszczyli sektor gości stadionu w Chorzowie wyrywając ponad 450 krzesełek. Była to odpowiedź na zachowanie kibiców popularnych “Niebieskich”, którzy wywiesili i spalili flagę Rakowa.

Władze miasta Częstochowa jednak nie przyjęły takiego tłumaczenia. Zgodnie z umową dotyczącą dotacji na promocję miasta poprzez sport, wypłata pieniędzy uzależniona była od zachowania fanów Rakowa. Wystarczyłby nawet jeden transparent obrażający władze miasta, by te miały pretekst do cofnięcia dotacji. Miasto postanowiło skorzystać z punktu zawartego w umowie i cofnąć dotację 500 tysięcy złotych.

Włodarze Rakowa natychmiast wydały komunikat, w którym potwierdziły, że brak dotacji spowoduje dziurę finansową i w klubie nie będzie pieniędzy na wypłaty dla pracowników, zawodników oraz sztabu szkoleniowego:

– Nie jesteśmy w stanie zgromadzić w krótkim czasie tak dużej kwoty, która pokryłaby nasze bieżące zobowiązania. Po raz pierwszy od ponad 3 lat nie będziemy w stanie wypłacić pracownikom wynagrodzeń w terminie. Sytuacja ta dotyczy nie tylko zawodników i trenerów pierwszej drużyny, ale także pracowników administracyjnych oraz pracowników Akademii Raków. Wycofanie się z umowy w negatywny sposób wpłynie również na funkcjonowanie i rozwój klubu.

Raków Częstochowa w tym sezonie Nice 1 Ligi występuje jako beniaminek. Drużyna ze Śląska jak dotychczas radzi sobie bardzo dobrze i po 16. kolejkach zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Podopieczni trenera Marka Papszuna o kolejne punkty powalczą 12 listopada, kiedy to zmierzą się ze Stalą Mielec. U bukmachera Fortuna kurs na wygraną Rakowa wynosi @ 2.60.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułKamil Jóźwiak na pewno opuści Lecha!
Następny artykułRadja Naingollan wraca do reprezentacji Belgii. “Musimy dojść do porozumienia”