Christian Pulisić – W zeszłym miesiącu byłem dość przygnębiony

0

Christian Pulisić pomimo wysokiej formy, nie może być zadowolony z ostatnich wyników swoich drużyn. Reprezentacja Stanów Zjednoczonych nieoczekiwanie nie wywalczyła awansu na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Rosji, a Borussia Dortmund znalazła się w sporym kryzysie.

Nie zawsze forma pojedynczego zawodnika przekłada się na dyspozycję całego zespołu. Bardzo dobrze o tym wie Christian Pulisić, który pomimo faktu, iż w ostatnich tygodniach zbierał dobre noty, to nie może ich uznać za udane.

Największym ciosem dla 19-letniego skrzydłowego był brak awansu reprezentacji Stanów Zjednoczonych na mistrzostwa świata, które w 2018 roku odbędą się w Rosji. USA zawiedli w ostatnim meczu, przez co muszą się pogodzić z tym rozczarowaniem. Niezadowolenia nie ukrywa właśnie Pulisić:

– Chcę, aby każdy fan amerykańskiej drużyny narodowej wiedział, że bez względu na wszystko co się ostatnio wydarzyło, nadal będę mieć obsesję na punkcie mojej roli w przyczynianiu się do rozwoju futbolu w USA i zrobię wszystko, abyśmy wspólnie dali radę przetrwać ten kryzys. Nie zamierzam kłamać, w zeszłym miesiącu byłem dość przygnębiony. Myśl, że trzeba czekać kolejne cztery lata jest trudna.

Jakby tego było mało, to Pulisić także w barwach Borussii Dortmund nie odnosił dobrych wyników – Amerykanin wraz z klubowymi kolegami wygrał tylko dwa z dziewięciu ostatnich spotkań:

– W piłce nożnej cztery tygodnie są jak wieczność: Niepowodzenie w eliminacjach do Mistrzostw Świata, pierwsza porażka w Bundeslidze, przegrana u siebie z Bayernem, a teraz czeka nas niezwykle trudne zadanie w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

Pulisić i spółka już w piątek będą mieli szansę na poprawienie bilansu Borussii Dortmund. Podopieczni Petera Bosza zmierzą się z beniaminkiem Bundesligi – VfB Stuttgart. Bukmacher Fortuna na wygraną BVB oferuje kurs @ 1.66.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułMarcin Brosz ma patent na wygrywanie z Legią Warszawa?
Następny artykułRicharlison – Brazylijczyk może wyznaczyć nowy trend w Premier League