Chris Coleman zrezygnował. Reprezentacja Walii bez trenera

0

Kończy się pewien etap w walijskiej piłce reprezentacyjnej. Z funkcji szkoleniowca zrezygnował Chris Coleman, który doprowadził tę kadrę do największego sukcesu w historii kraju.

Chris Coleman reprezentacji Walii na pomoc przyszedł w styczniu 2012 roku, kiedy to drużyna znajdowała się na niezwykle ostrym zakręcie. Nowy trener tchnął w zespół nadzieję, który następnie po raz pierwszy w historii awansował na mistrzostwa Europy, które odbyły się we Francji. To nie był koniec sukcesów – świetnie dysponowana reprezentacja także na samej imprezie radziła sobie wyśmienicie i jako “czarny koń” rozgrywek zmagania zakończyła na półfinale.

Po kilku udanych latach nadszedł czas na kryzys. Reprezentacja Walii nie była w stanie kontynuować tak dobrej gry i eliminacje do przyszłorocznego mundialu zakończyła na trzecim miejscu w grupie D, które nie było premiowane awansem do mistrzostw świata.

Kilka tygodniu po niepowodzeniu włodarze walijskiej federacji musieli przełknąć kolejną gorzką pigułkę. Coleman, czyli ojciec ostatnich sukcesów, zrezygnował z bycia szkoleniowcem reprezentacji. Jak poinformował dyrektor wykonawczy federacji, Jonathan Ford, 47-latek zamierza wrócić do pracy klubowej:

– FAW oraz cały walijski naród będą wiecznie wdzięczni za to, czego dokonał w ciągu ostatnich sześciu lat jako selekcjoner, od podróżowania wzdłuż i wszerz Walii poza blaskiem reflektorów, by porozmawiać z piłkarzami i kibicami, aż po doprowadzenie nas do półfinałów Mistrzostw Europy. Życzymy Chrisowi szczęścia w przyszłości, jako że wraca do trenowania w klubowej piłce, realizuje pragnienie, wobec którego zawsze był szczery i mówił o nim otwarcie.

Coleman na ratunek?

Jak informuje “Daily Mail”, Coleman nie będzie długo szukał nowego pracodawcy. Jego zatrudnieniem ma być zainteresowany Sunderland, który w poprzednim sezonie spadł z Premier League, a aktualnie zajmuje ostatnie miejsce w Championship.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułPogoń Szczecin kontynuuje czarną serię. “Jak każdy debiutujący trener chciałem dobrze zacząć pracę”
Następny artykułHiszpański Łącznik – biorę za rogi hiszpańską Primera Division, 12. kolejka