Były trener Leicester wydał oświadczenie ws. zwolnienia

0

Craig Shakespeare od kilku dni nie jest już trenerem Leicester City. Szkoleniowiec pochodzący z Birmingham stracił pracę z powodu kiepskiego startu sezonu w wykonaniu jego podopiecznych. 53-latek postanowił wydać specjalne oświadczenie, w którym dziękuje za możliwość zebrania doświadczenia w tym zespole.

Leicester City w sezonie 2015/2016 został nieoczekiwanym mistrzem Anglii, ale w późniejszych miesiącach nie zdołał podtrzymać wysokiej dyspozycji. Głównie z tego powodu na początku 2017 roku zwolniony został Claudio Ranieri, którego początkowo tymczasowo zastąpił Craig Shakespeare. 53-latek zaskarbił sobie zaufanie włodarzy popularnych “Lisów” i w czerwcu podpisał z klubem trzyletni kontrakt.

Niedawno zaczęta kampania Premier League nie rozpoczęła się po myśli Leicester i Shakespeara. Drużyna po ośmiu kolejkach zajmuje 18. miejsce w tabeli, a dodatkowo nie zaznała smaku zwycięstwa od sześciu meczów. To spowodowało, że trener zapłacił głową za fatalne wyniki.

Shakespeare kilka dni po zwolnieniu wydał oświadczenie w tej sprawie, w którym głównie dziękował za kilka miesięcy pracy w tym zespole:

– Chciałbym podziękować właścicielom i zarządowi za umożliwienie mi kierowania tym fantastycznym zespołem. Serdeczne podziękowania kieruję również w stronę piłkarzy, którzy zawsze chętnie pracowali. Jestem pewien, że z czasem drużyna opuści obecne miejsce w tabeli i osiągnie najwyższy poziom. 

Bardzo podobała mi się współpraca z moim sztabem i wszystkimi ludźmi zatrudnionymi w klubie. Dziękuję wszystkim za wielkie poświęcenie i wsparcie. 

Praca w Leicester zawsze będzie wiązała się z miłymi wspomnieniami. Jestem wdzięczny za wsparcie, zwłaszcza to skierowane w moją stronę już po objęciu pierwszego zespołu.

Życzę Leicester wszystkiego najlepszego w przyszłości, podczas gdy ja skupiam się na kolejnych wyzwaniach w mojej szkoleniowej karierze.

Po zwolnieniu Shakespeara tymczasowym trenerem “Lisów” jest jego były asystent, Michael Appleton. To on poprowadzi zespół w następnym meczu Premier League. Bukmacher Fortuna na wygraną Leicester City w starciu z Swanseą oferuje kurs @ 2.67.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułPolicyjne przeszukania w siedzibie Benfiki Lizbona!
Następny artykułIvica Olic w sztabie reprezentacji Chorwacji!