Były szkoleniowiec reprezentacji Australii znalazł nową pracę

0

Ange Postecoglou kilkanaście dni temu podjął nieoczekiwaną decyzję i po wprowadzeniu reprezentacji Australii na przyszłoroczne mistrzostwa świata podał się do dymisji. Szkoleniowiec długo nie pozostał bez pracy i od pierwszego stycznia poprowadzi klub z Japonii.

Reprezentacja Australii w ostatnim czasie była krytykowana za styl gry, który według kibiców i ekspertów nie był atrakcyjny. Wprawdzie popularni “Socceroos” koniec końców wywalczyli przepustkę na przyszłoroczny mundial, to jednak nie spowodowało to zaprzestania krytyki Ange Postecoglou. 52-letni szkoleniowiec postanowił się podać do dymisji, a głównym tego powodem była zbyt duża presja otoczenia.

Reprezentacja Australii wciąż pozostaje bez opiekuna, natomiast trener urodzony w Atenach ma już nową pracę. Postecoglou teraz skupi się na prowadzeniu klubu – od pierwszego stycznia 2018 roku rozpocznie nową przygodę w J-League i będzie odpowiadał za wyniki Yokohama F. Marinos.

52-latek po podpisaniu kontaktu i oficjalnej prezentacji nie ukrywał zadowolenia z podjęcia nowego wyzwania:

– Cieszę się z przeprowadzki do Japonii oraz powrotu do klubowej piłki. Praca tutaj będzie dla mnie wielkim wzywaniem. Z utęsknieniem wyczekuję rozpoczęcia współpracy z zawodnikami, zwłaszcza z tymi młodymi.

Były selekcjoner reprezentacji Australii w przeszłości tylko raz pracował poza tym krajem. W 2008 roku w dwóch meczach poprowadził klub z drugiej ligi greckiej – Panachaiki Patras. Poza tym prowadził jedynie drużyny z ligi australijskiej.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułThibault Moulin także odejdzie z Legii Warszawa?
Następny artykułNenad Bjelica celuje tylko w wygranie ligi. “Mistrzostwo, albo stracony sezon”