Były król strzelców ekstraklasy trafi do Widzewa Łódź? Franciszek Smuda chce wzmocnień

0
Robert Demjan

Widzew Łódź na półmetku rywalizacji w III lidze zajmuje drugie miejsce w tabeli. Nie jest to wyśmienity wynik, ale drużyna, którą prowadzi Franciszek Smuda, wciąż ma bardzo realne szanse na awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W związku z tym popularny “Franz” nalega na wzmocnienia. Jednym z nich ma być były król strzelców ekstraklasy – Robert Demjan.

Nie od dziś wiadomo, że celem Widzewa Łódź jest jak najszybszy powrót chociażby na zaplecze LOTTO Ekstraklasy. Potwierdzone zostało to latem, gdy właścicielem stała się firma deweloperska MURAPOL, a trenerem został Franciszek Smuda. Jak dotychczas “Widzewiacy” są na dobrej drodze, aby wywalczyć awans do II ligi – zespół na półmetku rywalizacji poziom niżej zajmuje drugie miejsce w tabeli i traci dwa punkty do liderującego Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Tajemnicą nie jest, że Smuda w zimowym okienku może liczyć na wzmocnienie zespołu zawodnikami, którzy mają przeszłość w wyższych ligach. Jednym z nich jest Robert Demjan, który w sezonie 2012/2013 w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała został królem strzelców LOTTO Ekstraklasy. Szkoleniowiec Widzewa w rozmowie z portalem “Sport.pl” przyznał, że trwają negocjacje w sprawie pozyskania Słowaka:

– Taki piłkarz jak Demjan na pewno nam się przyda. Tworzymy drużynę, która ma być mieszanką młodości z doświadczeniem. A on pasuje do naszej koncepcji. Z jego umiejętnościami i rutyną nasza siła ofensywna poszłaby znacząco w górę. Negocjacje trwają, zobaczymy, jak się zakończą, ale jestem optymistą. Liczę, że wiosną będziemy mieć Demjana u siebie.

Demjan piłkarzem Podbeskidzia był do lipca 2017 roku (w międzyczasie zaliczył epizod w Waasland-Beverem). Następnie przeniósł się do występującej na czwartym poziomie rozgrywkowym w Słowacji Iskry Borcice.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LV Bet - nawet 1.000 złotych bonusu

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PL
Poprzedni artykułRobert Lewandowski w przyszłości spróbuje sił w innej dyscyplinie?
Następny artykuł10 najbardziej niedocenianych zawodników w Premier League