Bundesliga – wygrana Bayernu w hicie, Lewandowski zszedł z kontuzją

0
James Rodriguez

W najciekawszym starciu 10 kolejki Bundesligi Bayern poradził sobie z zespołem RB Lipsk. Jedną z bramek dla mistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski, który jeszcze w pierwszej połowie opuścił murawę z powodu kontuzji.

Trzeba przyznać, że beniaminek z Hanoweru w trwających rozgrywkach radzi sobie niespodziewanie dobrze i po dziewięciu seriach gier zajmował piąte miejsce w tabeli. Mimo wszystko faworytem tego starcia byli podopieczni Petera Bosza – ich wygrana według oferty bukmachera Fortuna wyceniana była na 1,45. Na niespodziance w postaci zwycięstwa gospodarzy można było się nieźle obłowić, bowiem kurs na taki scenariusz wynosił aż 6,20.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, którzy po 20 minutach wyszli na prowadzenie. Roman Burki sfaulował rywala we własnym polu karnym, a jedenastkę pewnie wykonał Jonathas.

Siedem minut później stan meczu wyrównał Dan-Axel Zagadou, który przez prawie godzinę mógł być bohaterem kibiców Borussii. W drugiej połowie defensor gości pokazał się jednak ze znacznie gorszej strony i chwilę po tym jak Andriy Yarmolenko zdołał zdobyć bramkę na 2:2 wyleciał z boiska. Młody Francuz sfaulował wychodzącego sam na sam z bramkarzem Jonathasa i słusznie obejrzał czerwony kartonik.

Gospodarze grając w przewadze nie mieli problemu ze zdominowaniem rywali, a na prowadzenie wyszli wykorzystując rzut wolny za faul Zagadou. Fantastycznym uderzeniem ze stojącej piłki popisał się Felix Klaus.

Dwie minuty później Christian Pulisic stanął oko w oko z Philippem Tschaunerem, ale fatalnie zmarnował doskonałą okazję. Gracze Hannoveru przy korzystnym rezultacie postanowili do końca meczu skupić się na grze w destrukcji i nękać rywali szybkimi kontrami. W 86 minucie jedna z nich w końcu przyniosła efekt i rezultat meczu ustalił Ihlas Bebou, który objechał Marca Bartrę jak dziecko.

Gracze z Dortmundu po raz trzeci z rzędu nie potrafią odnieść zwycięstwa w Bundeslidze, a za tydzień czeka na nich niezwykle trudne wyjazdowe starcie z Bayernem Monachium. Podopieczni Andre Breitenreitera również nie mogą mówić o łatwym spotkaniu, bowiem zagrają z RB Lipsk.

Hannover 96 – Borussia Dortmund 4:2 (2:1)

Bayern wygrywa z osłabionym Lipskiem

Najciekawiej zapowiadające się spotkanie 10 kolejki Bundesligi w zasadzie skończyło się chwilę po tym jak się zaczęło. Już w 13 minucie spotkania Willi Orban sfaulował wychodzącego do stuprocentowej okazji Arjena Robbena, a arbiter po konsultacji przy użyciu systemu VAR zdecydował się na wyrzucenie defensora gości z boiska. Sześć minut później James Rodrigez wykorzystał dokładne podanie Holendra i kibice drużyny przyjezdnych powoli mogli żegnać się z marzeniami o korzystnym wyniku.

W 38 minucie spotkania Robert Lewandowski wykorzystał idealne prostopadłe podanie Javiego Martineza i mistrzowie Niemiec prowadzili już 2:0. Warto zaznaczyć, że było to już 10 trafienie kapitana reprezentacji Polski w tym sezonie ligowym.

Niestety, ale to koniec dobrych informacji związanych z Robertem Lewandowskim. Snajper Bayernu doznał kontuzji mięśniowej i jeszcze przed końcem pierwszej połowy musiał opuścić murawę. W jego miejsce na boisku pojawił się Arturo Vidal.

Po zmianie stron podopieczni Juppa Heynckesa spokojnie kontrolowali przebieg gry i co jakiś czas zagrażali bramce rywali. W 49 minucie niefortunną interwencję we własnym polu karnym zanotował Ibrahima Konate, który był bardzo bliski zanotowania samobójczego trafienia.

Do końca spotkania nie widzieliśmy już żadnych ciekawych sytuacji. Gracze Bayernu spokojnie nabijali sobie licznik podań i starali się doczekać do ostatniego gwizdka arbitra wygrywając jak najmniejszym nakładem sił. Ta sztuka im się udała i dzięki zwycięstwu nad RB Lipsk mistrzowie Niemiec wrócili na pierwsze miejsce w tabeli.

2:1 Jann-Fiete Arp 73′

Hoffenheim – Borussia Monchengladbach 1:3 (1:0)

Poprzedni artykułLOTTO Ekstraklasa – Cracovia znów nie dowiozła prowadzenia
Następny artykułLOTTO Ekstraklasa – Górnik wygrywa z Sandecją, kolejne trafienie Angulo