Bundesliga – Świetny Robert Lewandowski, premierowy gol Bartosza Kapustki

0

Bayern Monachium wygrał kolejne spotkanie, a ze względu na potknięcia rywali, umacnia się na czele Bundesligi. Duży wkład w zwycięstwo mistrzów Niemiec miał Robert Lewandowski, który w starciu z FC Augsburg zdobył dwie bramki.

Odkąd Jupp Heynckes wrócił do Bayernu Monachium, to drużyna odzyskała dawny blask. Ten blask można było dostrzec w sobotnim meczu 13. kolejki Bundesligi, w której klub z Bawarii na własnym stadionie podejmował FC Augsburg.

Goście od pierwszej minuty grali bardzo agresywnie (w pierwszej połowie otrzymali trzy żółte kartki), ale w końcu piłkarze Bayernu Monachium znaleźli przepis na zdobycie bramki. W 31. minucie worek otworzył Arturo Vidal, a kilka minut później gola do szatni zdobył Robert Lewandowski. Podopieczni Heynckesa po przerwie poszli za ciosem – świetną wrzutką popisał się Joshua Kimmich, a w polu karnym najlepiej odnalazł się Lewandowski.

Bayern Monachium po zadaniu trzech ciosów skupił się na bronieniu przewagi, a Augsburg nie był zbyt chętny na wymianę ciosów, przez co do końca meczu utrzymał się wynik 3:0.

Bartosz Kapustka tydzień temu zadebiutował w Bundeslidze i pokazał się z dobrej strony. Trener Freiburga także w tej kolejce na niego postawił i był to strzał w dziesiątkę. Wprawdzie Wolfsburg wygrał 3:1, ale Polak, który na boisku pojawił się w 53. minucie niespełna dziesięć minut później wpisał się na listę strzelców.

Kibiców z Monachium zapewne cieszy wynik z Leverkusen, gdzie miejscowy Bayer zremisował z RB Lipsk. Aktualnie druga drużyna Bundesligi dwukrotnie, za sprawą strzałów z rzutu karnego, wychodziła na prowadzenie, ale popularni “Aptekarze” w obu przypadkach zdołali wrócić do gry wyrównując wynik. Warto docenić Bayer za hart ducha, bowiem od 52. minuty grali w dziesiątkę. Czerwoną kartką za zagranie piłki ręką w polu karnym ukarany został Benjamin Henrichs. Nie był to udany dzień dla tego zawodnika, bowiem na boisku spędził jedynie siedem minut (w 46. minucie na murawie zastąpił Admir Mehmedi).

Po remisie RB Lipsk do Bayernu Monachium traci już sześć punktów. Tymczasem na trzecie miejsce w tabeli awansowała Borussia Moenchengladbach, która wygrała na wyjeździe z Herthą Berlin. Goście na Stadionie Olimpijskim zanotowali zabójcze 20. minut, w ciągu których bramki zdobyli Lars Stindl, Raffael oraz Thorgan Hazard. Wprawdzie podopieczni Pala Dardaia w większości odrobili straty, to w 77. minucie drugą bramkę zdobył Raffael i “Źrebaki” odniosły zwycięstwo 4:2.

Wyniki sobotnich meczów Bundesligi:

Bayern Monachium – FC Augsburg 3:0 (2:0)
31′ Arturo Vidal, 38′, 49′ Robert Lewandowski

Wolfsburg – Freiburg 3:1 (2:0)
3′ Yannick Gerhart, 29′, 70′ Yunus Malli – 64′ Bartosz Kapustka

Hertha Berlin – Borussia Moenchengladbach 2:4 (1:3)
28′ Vedad Ibisević, 71′ Michael Weiser – 5′ Lars Stindl, 14′ Thorgan Hazard, 20′, 77′ Raffael

Bayer Leverkusen – RB Lipsk 2:2 (1:1)
44′ Leon Bailey, 74′ Kevin Volland – 13′ Timo Werner (k), 54′ Emil Forsberg (k)

Hoffenheim – Eintracht Frankfurt 1:1 (0:1)
90+1′ Mark Uth – 13′ Kevin-Prince Boateng

Mainz – FC Koeln 1:0 (1:0)
43′ Daniel Brosinski (k)

3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ
Poprzedni artykułLOTTO Ekstraklasa – Lech Poznań znów zawiódł, podział punktów w Niecieczy
Następny artykułPremier League – Zlatan Ibrahimović wrócił, pewne wygrane faworytów