Bundesliga – Czarna seria trwa, kolejna wpadka Borussii Dortmund

0

Pierwszy mecz 13. kolejki Bundesligi przyniósł za sobą nieoczekiwane rozstrzygnięcie – Borussia Dortmund wciąż pozostaje w kryzysie. Wykorzystał to VfB Stuttgart, który pokonał faworyzowanych rywali 2:1.

Borussia Dortmund nie wygrała ostatnich czterech spotkań w Bundeslidze. Co więcej – zdobyła w nich wyłącznie jeden punkt. W tym przypadku trzeba mówić o kryzysie, który dopadł podopiecznych Petera Bosza. Popularni “Borusse” w piątek stanęli przed szansą zakończenia czarnej serii. Okoliczności jednak nie były sprzyjające, bowiem Borussia w meczu z VfB Stuttgart musiała sobie radzić bez Pierre-Emericka Aubameyanga, który nie znalazł się w kadrze ze względów dyscyplinarnych.

Aktualnie trzecia drużyna Bundesligi nie mogła sobie wymarzyć gorszego początku meczu, bowiem Roman Burki już w piątej minucie musiał wyciągnąć piłkę z siatki. Fatalnym podaniem popisał się Marc Bartra – piłka odbiła się od nadbiegającego Burkiego, a Chadrac Akolo pewnym strzałem posłał futbolówkę do pustej bramki.

Wszystko wskazywało, że pierwsza połowa zakończy się prowadzeniem gospodarzy. Tymczasem w doliczonym czasie gry piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał Benjamin Pavard. Do rzutu karnego podszedł Andre Schurrle, jednak jego intencję wyczuł Ron-Robert Zieler. Bramkrz VfB Stuttgart miał pecha, gdyż piłkę sparował wprost pod nogi Maximiliana Philippa, który popisał się bezbłędnym uderzeniem.

Szkoleniowiec Stuttgartu, Hannes Wolf, w przerwie dokonał jednej zmiany i był to strzał w dziesiątkę. Boisko opuścił strzelec pierwszej bramki, Akoko, a w jego miejsce wskoczył Josip Brekalo. 19-latek potrzebował sześciu minut, aby ponownie wyprowadzić VfB na prowadzenie. Dla Chorwata to ważny gol, gdyż po raz pierwszy w karierze wpisał się na listę strzelców w Bundeslidze.

Borussia Dortmund nie poprawiła swojej gry – na nic zdały się także zmiany i wyniku nie odmienili Raphael Guerreiro, Shinji Kagawa czy Dan-Axel Zagadou. Piłkarze Stuttgartu nie wypuścili prowadzenia z rąk i zdobyli trzy punkty.

Tymczasem drużyna z Zagłębia Ruhry przedłużyła czarną serię i już od pięciu spotkań czeka na wygraną w Bundeslidze. Zespół znajduje się w dużym kryzysie, a coraz mniej pewna wydaje się być posada trenera.

ABPFIFF! Den Schritt zu langsam, die Idee zu spät – ohne Punkte geht's zurück nach Dortmund.//THAT'S IT. 1-2. 😞 ___________________VFB 2:1 BVB | FT

Publié par Borussia Dortmund sur vendredi 17 novembre 2017

VfB Stuttgart – Borussia Dortmund 2:1 (1:1)
5′ Chadrac Akolo, 51′ Josip Brekalo – 45+3′ Maximilian Philipp,

Poprzedni artykułMamma Mia! – co nas czeka w 13. kolejce Serie A?