Buffon – Ze Szczęsnym za plecami moje odejście będzie czymś naturalnym

0
Gianluigi Buffon

Gianluigi Buffon potwierdził, że po zakończeniu trwającego sezonu zamierza zakończyć piłkarską karierę. Wyjątkiem ma być sytuacja, gdy Juventus sięgnie po Ligę Mistrzów.

Niestety, kolejna piłkarska legenda w najbliższym czasie zawiesi buty na kołku. Tym razem nadszedł czas na Gianluigiego Buffona, który w poniedziałek został wybrany do najlepszej jedenastki minionego sezonu. Włoch nie obawia się o przyszłość Juventusu, bowiem wie, że godnie zastąpi go Wojciech Szczęsny:

– Nie ma żadnego marginesu dla mojej decyzji, jestem co do niej przekonany. Jestem spokojny i nie martwię się o moją przyszłość, o nowe życie. Muszę się z tym zmierzyć, podejdę do tego z entuzjazmem, ciekawością. Będę miał okazję przetestować sam siebie. Myślę, że z takim bramkarzem jak Szczęsny moje odejście będzie czymś całkowicie normalnym.

Czy istnieje szansa, by Buffon zagrał jeszcze po zakończeniu trwających rozgrywek? Włoch nie ukrywa, że gdyby po raz pierwszy w życiu sięgnął po upragnioną Ligę Mistrzów, kusiłoby go zagranie w Klubowych Mistrzostwach Świata:

– Jedyny sposób na zmianę mojej decyzji to sięgnięcie po Ligę Mistrzów. Wtedy możliwe, że chciałbym spróbować swoich sił na klubowym mundialu. Może ja wystąpiłbym w jednym meczu, a Wojtek w drugim, sam nie wiem. 

Czy według Was legenda Juventusu ma szansę na zdobycie trofeum Ligi Mistrzów w ostatnim roku piłkarskiej kariery? A może golkiper razem z reprezentacją Włoch będzie w stanie odnieść sukces na rosyjskim mundialu? My ze swojej strony życzymy Buffonowi, by mógł wystąpić w Klubowych Mistrzostwach Świata w przyszłym roku. Kto bardziej zasłużył na taki zaszczyt niż 39-latek?

Już w środę Juventus podejmie przed własną publicznością zespół Spal. Faworyt takiego starcia może być tylko jeden – bukmacher Fortuna wycenia wygraną mistrzów Włoch na 1,12. Kurs na remis to 9,30, a za zwycięstwo beniaminków zarobić można aż 20zł za postawioną złotówkę.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 251
Następny artykułTypuj mecze #RegioBET w forBET i wygraj Skarby Miasta!