Budziński kolejnym Polakiem w Australii?

0
Budziński odchodzi z Cracovii

Wszystko wskazuje na to, że Marcin Budziński zostanie drugim Polakiem, który trafi do ligi australijskiej. Pomocnik ma być bliski podpisania kontraktu z Melbourne FC.

Niedawno informowaliśmy, że do Australii przeniósł się Adrian Mierzejewski. Piłkarski obieżyświat opuścił zjednoczone Emiraty Arabskie i podpisał trzyletni kontrakt z mistrzem kraju, Sydney FC. Były gracz między innymi Polonii Warszawa na Antypodach nie będzie jednak samotny. Kontrakt w egzotycznej lidze w najbliższych dniach ma podpisać także Marcin Budziński.

Australijski dziennikarz, Ray Gatt, informuje, że pomocnik jest bardzo bliski przenosin do Melbourne FC. W minionym sezonie “Demons” zajęli czwarte miejsce w tabeli i do nowego klubu Mierzejewskiego stracili aż 27 punktów.

Z bezrobocia do Australii

Przypomnijmy, Marcin Budziński przez ostanie pięć i pół sezonu reprezentował barwy Cracovii. Piłkarz słynący ze świetnego strzału z dystansu kilka tygodni temu rozwiązał swoją umowę z “Pasami” i pozostawał bez klubu. Wszystko wskazuje na to, że w następnych sezonach “Budzik” występować będzie w lidze australijskiej.

Były gracz Arki Gdynia jest niezwykle wszechstronnym zawodnikiem. W swojej karierze występował na niemal wszystkich pozycjach w środku pola i ataku. Jego nominalna pozycja to ofensywny pomocnik. 27-latek potrafi wziąć odpowiedzialność za rozegranie na swoje barki, co udowadnia indywidualnymi statystykami. W poprzednim sezonie ligowym w barwach Cracovii zdobył siedem bramek i zanotował pięć ostatnich podań.

Poprzedni artykułMatic – Wybrałem Manchester z powodu Mourinho
Następny artykułLOTTO Ekstraklasa – Sandecja zdobyła Gdańsk!