Bruno Labbadia został nowym opiekunem VfL Wolfsburg

0

Zaledwie kilka godzin trwał okres bezkrólewia w VfL Wolfsburg, którego zawodnikiem jest Jakub Błaszczykowski. Po tym, jak do dymisji podał się Martin Schmidt, nowym trenerem popularnych “Wilków” został obyty w pracy w Bundeslidze, Bruno Labbadia.

Kilkanaście godzin wcześniej informowaliśmy, że Martin Schmidt nieoczekiwanie podał się do dymisji. Włodarze VfL Wolfsburg zdecydowali się ją przyjąć, a następnie natychmiast rozpoczęli działania mające na celu znalezienie jego następcy. Długo im to nie zajęło, bowiem we wtorkowy wieczór pojawił się oficjalny komunikat, w którym przedstawiony został nowy szkoleniowiec tej drużyny.

Od teraz opiekunem Jakuba Błaszczykowskiego oraz jego klubowych kolegów będzie Bruno Labbadia. 52-latek z popularnymi “Wilkami” związał się kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2019 roku, a już we wtorek miał pierwszą okazję na interakcję z zawodnikami.

Niemiec to szkoleniowiec, który w przeszłości miał już kilka okazji do pracy w Bundeslidze. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym prowadził takie zespoły, jak: Bayer Leverkusen, Stuttgart czy dwukrotnie Hamburg. Dyrektor sportowy “Wilków”, Olaf Rebbe, przyznał, że właśnie doświadczenie jest ogromny atutem Labbadii:

– Bruno Labbadia to bardzo doświadczony szkoleniowiec, który kilkakrotnie udowodnił swoje umiejętności w Bundeslidze.

Nowy szkoleniowiec Wolfsburga nie ma zbyt wiele czasu, aby przygotować zespół do najbliższego meczu – jego nowi podopieczni już w piątek przystąpią do rywalizacji w 24. kolejce Bundesligi. Na ich drodze stanie zespół z Moguncji – FSV Mainz. Bukmacher Fortuna na wygraną “Wilków” oferuje kurs @ 3.05.


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułCelta Vigo przygotowała się na potencjalną sprzedaż Stanislava Lobotki
Następny artykułMaciej Makuszewski przeszedł kolejną operację