Boniek – Planujemy zorganizować dwie wielkie imprezy

0
Zbigniew Boniek

W świątecznym odcinku programu “Cafe Futbol” Zbigniew Boniek zdradził, że PZPN chce zorganizować dwie wielkie imprezy w Polsce.

Jak zwykle w programie “Cafe Futbol” emitowanym w telewizji Polsat Sport nie brakowało śmiechu i masy żartów, ale także poważnych tematów. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek, zdradził, ze nasza federacja piłkarska ma wielkie plany na najbliższy czas. Pierwszym z nich jest chęć zorganizowania mistrzostw świata U-20 w 2019 roku:

-Takie mistrzostwa byłyby pięknym ukoronowaniem stulecia Polskiego Związku Piłki Nożnej. Mamy jednak bardzo dużą konkurencję, bowiem poza nami chęć organizacji zgłosiły także Idnie i Peru. Szczególnie duże szanse na wygranie tego wyścigu mają Indie. Podejrzewam, że oferują FIFA jakieś pieniądze. My natomiast przestawiliśmy projekt, według którego będziemy potrzebować wsparcia finansowego.

Co jeszcze może wydarzyć się w Polsce? Były piłkarz między innymi Juventusu zdradził, że planuje powalczyć o miano organizatora finału Ligi Europy w 2020 roku. Wielkie spotkanie miałoby odbyć się w Gdańsku:

– Chciałbym aby udało nam się zorganizować tak duży mecz w Gdańsku właśnie w 2020 roku. Kończy mi się wtedy ośmioletni okres urzędowania i zrobienie takiej imprezy byłoby dla mnie piękną klamrą.

Jak oceniacie te pomysły? Chcielibyście pójść na którąś z tych imprez jeżeli odbędzie się w Polsce?


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułHenry Onyekuru nabawił się poważnej kontuzji
Następny artykułJermain Defoe wypada z gry na dwa miesiące