Bayern konsultował z Pepem Guardiolą wybór nowego trenera?

0

Kilka dni po zwolnieniu Carlo Ancolettiego z Bayernu Monachium wciąż nie jest znane nazwisko jego następcy. Prezes mistrza Niemiec, Uli Hoeness, w jednym z wywiadów zdradził, że rozmawiał z Pepem Guardiolą na temat trenera, który w ciągu najbliższych dni zostanie przedstawiony jako nowy szkoleniowiec Bayernu Monachium.

Pep Guardiola w latach 2013-2016 był trenerem Bayernu Monachium. Hiszpański szkoleniowiec wraz z tym klubem trzykrotnie sięgnął po mistrzostwo Niemiec, a dwa razy triumfował w krajowym pucharze. Guardiola wprawdzie już nie pracuje w Niemczech, jest trenerem Manchesteru City – wciąż jednak utrzymuje przyjacielskie stosunki z prezesem Bayernu, Uli Hoenessem, z którym rozmawiał na temat przyszłego trenera klubu z Bawarii.

Hoeness i Guardiola spotkali się podczas tegorocznego Oktoberfestu. Sternik Bayernu Monachium przyznał, że wprawdzie było to spotkanie towarzyskie, to jednak podczas niego poruszyli temat nowego szkoleniowca:

– To było spotkanie towarzyskie, ale oczywiście rozmawialiśmy też o piłce nożnej. Powiedziałem mu, kogo zaprezentujemy w najbliższych dniach, a on się zgodził z tym wyborem.

Taka wypowiedź oznacza, że w klubie już wiedzą, kto będzie nowym szkoleniowcem Roberta Lewandowskiego i spółki. W mediach najczęściej wymienia się nazwisko Thomasa Tuchela, ale w ostatnich godzinach coraz częściej mówi się o byłym opiekunie FC Barcelona – Luisie Enrique. 47-latek od kilku miesięcy pozostaje bez klubu.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułMarcos Pizzelli – Stać nas na to, aby sprawić niespodziankę
Następny artykułDariusz Mioduski – Atak kibiców na piłkarzy jest zjawiskiem niewytłumaczalnym