Bartłomiej Babiarz podpisał kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec

0

Bartłomiej Babiarz szybko zakończył swoją zagraniczną przygodę – wychowanek Hetmana 22 Katowice nie odnalazł się w Apollonie Smyrnis, z którym w styczniu rozwiązał kontrakt. 28-latek następnie wrócił do Polski, gdzie związał się z Zagłębiem Sosnowiec.

W letnim okienku trzech zawodników występujących w LOTTO Ekstraklasie, których śmiało można nazwać “ligowymi średniakami” zdecydowało się na spróbowanie własnych sił poza Polską i wyjazd za granicę. Po pół roku dwóch z nich już wróciło do ojczyzny. Kilka dni temu informowaliśmy, że Rafał Grzelak został zawodnikiem Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Długo w Grecji nie wytrzymał Bartłomiej Babiarz, który po rundzie jesiennej rozwiązał kontrakt z Apollonem Smyrnis.

28-latek w ubiegłym sezonie był jednym z najjaśniejszych punktów Termaliki Nieciecza, w związku z czym otrzymał zagraniczne oferty. Pomocnik postanowił skorzystać z jednej z nich, ale wraz z upływem czasu można stwierdzić, że nie był to dobry wybór. Babiarz w barwach Apollonu Smyrnis na boiskach greckiej ekstraklasy wystąpił zaledwie trzy razy.

Zawodnik nie miał zamiaru walczyć o miejsce w składzie także podczas rundy wiosennej, przez co zdecydował się na rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron. Teraz Babiarz podpisał umowę z Zagłębiem Sosnowiec, które już w czerwcu zabiegało o jego usługi – on wtedy jednak wybrał zdecydowanie lepszą ofertę z Grecji.

Babiarz związał się z Zagłębiem Sosnowiec 2,5-letnim kontraktem. 28-latek posiada spore doświadczenie z gry na najwyższym poziomie rozgrywkowym, dlatego powinien się okazać dużym wzmocnieniem nowego zespołu.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułDaisuke Matsui zakończył nieudany epizod w Odrze Opole
Następny artykułReca na dłużej w Wiśle Płock. Chciały go kluby z Włoch i Niemiec