Rafał Grzelak wrócił pod skrzydła Macieja Bartoszka

0

Zaledwie pół sezonu trwała pierwsza zagraniczna przygoda Rafała Grzelaka. Polski zawodnik nie zaaklimatyzował się w Heart of Midlothian i w zimowym okienku transferowym zdecydował się na powrót do ojczyzny. 29-latek podpisał kontakt z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.

Rafał Grzelak w poprzednim sezonie z powodzeniem radził sobie w Koronie Kielce – to spowodowało, że polski pomocnik znalazł się na celowniku zagranicznych klubów. Postanowił także skorzystać z jednej z takich ofert i od lipca 2017 roku był zawodnikiem Heart of Midlothian. 29-latek błyskawicznie wdarł się do pierwszego składu drużyny ze szkockiej Premiership, ale z czasem stracił miejsce w podstawowej “jedenastce”.

Obrońca zdecydował się skrócić swój pobyt w Szkocji – za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z Heart of Midlothian, a kilkanaście godzin później znalazł nowego pracodawcę. Grzelak został zawodnikiem Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. z którą podpisał 1,5-letnią umowę. Tajemnicą nie jest, że duże znaczenie przy wyborze klubu miała osoba trenera popularnych “Słoni”, Macieja Bartoszka. Szkoleniowiec ten trenował Grzelaka za czasów jego gry w Koronie Kielce.

Były gracz m.in Korony Kielce, Podbeskidzia Bielsko-Biała czy Wisły Płock zdradził, że temat jego przenosin do klubu z Niecieczy pojawiał się już wcześniej:

– Pierwsze sygnały o zainteresowaniu klubu z Niecieczy moją osobą otrzymałem jeszcze przed moim wyjazdem do Szkocji po zakończeniu ubiegłego sezonu. Wtedy jednak postanowiłem spróbować sił za granicą. Teraz pani prezes wykazała się dużą determinacją, żebym trafił do Bruk-Betu. Bardzo się z cieszę na ponowną współpracę z trenerem Maciejem Bartoszkiem. To bardzo ambitny trener, który ma duży potencjał. Cenię go za podejście do ciężkiej pracy. Wiem, czego oczekuje.

Rafał Grzelak szansę na debiut w barwach nowego zespołu może otrzymać już 11 lutego. Wtedy Termalika na własnym stadionie podejmie Koronę Kielce (ostatni polski klub Grzelaka). Bukmacher Fortuna na wygraną gospodarzy oferuje kurs @ 2.65.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułGórnik Zabrze sięga po zawodnika z III ligi
Następny artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 308