Puchar Niemiec – Awans Bayernu Monachium, Robert Lewandowski nie poprawił dorobku

0
/

Hitem 1/8 finału Pucharu Niemiec bez wątpienia miało być starcie Bayernu Monachium z Borussią Dortmund. Tymczasem starcie na Allianz Arena nie przyniosło większych emocji, a gospodarze triumfowali 2:0. Swojego brakowego dorobku w 2017 roku nie poprawił już Robert Lewandowski.

Mecz Bayernu Monachium z Borussią Dortmund miał dwa podłoża. Oba zespoły walczyły o awans do ćwierćfinału Pucharu Niemiec, a na dodatek Robert Lewandowski wciąż miał szansę zostać najskuteczniejszym zawodnikiem w 2017 roku. Polak przed tym spotkaniem na swoim koncie posiadał 53 bramki – tyle samo co Leo Messi i Cristiano Ronaldo, którzy w zagrają jeszcze w sobotnim El Clasico. Napastnik Bayernu nie zdołał poprawić tegorocznego wyniku, ale jego drużyna wywalczyła przepustkę do kolejnej fazy.

Szczególnie początek spotkania był niezwykle jednostronny. Goście skupili się na defensywie i starali się poszukać szans z kontrataku – taktyka tak jednak nie była słusna, bowiem mieli problem wyjść z własnej połowy. Pierwszy poważny napór zakończył się utratą bramki w 12. minucie, kiedy to piłkę do bramki Romana Burkiego skierował Jerome Boateng. Na 2:0 podwyższył Thomas Mueller, a piłkarze Borussii mogą być wdzięczni swojemu bramkarzowi, który ratował ich wielokrotnie.

Bayern w drugiej połowie także miał kilka sytuacji, ale żadna  nich nie zakończyła się bramką. Podopieczni Juppa Heynckesa w końcówce zmniejszyli obroty i w pewnym stopniu wykorzystała to Borussia Dortmund. Kontaktowego gola zdobył Andrij Jarmołenko. Swoje szanse mieli także Shinji Kagawa, Andre Schurrle czy wprowadzony w końcówce Alexander Isak – gdyby jeden z nich znalazł przepis na zdobycie bramki, to mecz mógłby się zakończyć innym rezultatem.

20 września 2017 roku – wtedy Bayer Leverkusen po raz ostatni w tym sezonie zaznał smaku zwycięstwa. Popularni “Aptekarze” także w ostatnim tegorocznym spotkaniu okazali się nie do pokonania i dzięki temu pozostali w rywalizacji o Puchar Niemiec. Bayer na wyjeździe pokonał Borussię Moenchengladbach 1:0 i awansował do ćwierćfinału tych rozgrywek. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył niezawodny Leon Bailey. Kto wie, czy to nie była jego ostatnia bramka w barwach tego klubu – jego pozyskaniem jest zainteresowanych wiele klubów ze ścisłej czołówki.

Zakończyła się przygoda z Pucharem Niemiec dla Rafała Gikiewicza i Bartosza Kapustki. SC Freiburg z polskim pomocnikiem w składzie (Gikiewicz siedział na ławce rezerwowych) na wyjeździe uległ Werderowi Brema 2:3. Goście rzucili się do walki szczególnie w końcówce, ale zespół z Bremy zdołał utrzymać korzystny wynik.

Wyniki środowych meczów 1/8 finału Pucharu Niemiec:

Werder Brema – SC Freiburg 3:2 (2:1)
3′ Ishak Belfodil, 20′ Florian Kainz, 69′ Philipp Bagfrede – 28′ Nils Petersen, 86′ Yoric Ravet

Borussia Moenchengladbach – Bayer Leverkusen 0:1 (0:0)
70′ Leon Bailey

Bayern Monachium – Borussia Dortmund 2:1 (2:0)
12′ Jerome Boateng, 40′ Thomas Mueller – 77′ Andrij Jarmołenko