AS Roma będzie miała nowy stadion

0
as-roma-stadion

To już pewne. AS Roma będzie miała własny stadion. Na spotkaniu władz miasta zatwierdzono projekt budowy nowego obiektu, a raczej całego kompleksu sportowego, połączonego z centrum biznesowym.

Tym samym Giallorossi staną się czwartą drużyną w Serie A, która będzie posiadała własny stadion. Właścicielami obiektów, na których rozgrywają swoje mecze są ekipy Juventusu, Sassuolo i Udinese. Do tej pory klub nie mógł go rozwijać, czerpać dochodów z różnego rodzaju działalności jak sklepy, restauracje etc. Teraz to ma się zmienić.

Nowy obiekt Romy ma pomieścić 55 tysięcy kibiców. Koszt całego przedsięwzięcia pochłonie około 2 miliardów dolarów, a sam stadion 400 milionów dolarów. Cały kompleks oprócz wspomnianej części biznesowej i stadionu obejmie klubowe muzeum, obiekty treningowe, a także sklep z pamiątkami rzymskiego giganta.

Trzeba przyznać, że wszyscy którym na sercu leży dobro tego klubu, przechodzili prawdziwą gehennę. Idea wybudowania swojego obiektu powstała już w lutym 2012 roku. W grudniu tego samego roku wytypowano dystrykt Tor di Valle jako miejsce na Stadio della Roma. W marcu 2014 roku, prezydent klubu- Jim Pellotta zaprezentował wstępny projekt nowego obiektu. Wierzono, że od tego momentu wszystko pójdzie jak z płatka, ale okazało się, że nie będzie to takie proste. Minął rok 2015, 2016.

W końcu zaczęło się coś dziać w 2017 roku. Kolejne miesiące przynosiły coraz lepsze informacje kibicom Giallorossich. W tym tygodniu wreszcie ogłoszono, że wszystko zostało zatwierdzone. Budowa Stadio della Roma ma ruszyć już w marcu 2018 roku i trwać 26-28 miesięcy. Obiekt ma być gotowy na rozpoczęcie sezonu 2020-21.

– Jestem zachwycony, ponieważ wiem, co ta decyzja może oznaczać dla samego Rzymu, dla przyszłości naszego klubu i dla naszych fanów – i chcemy dać im dom, na jaki zasługują – powiedział prezydent Pallotta – Miasto i fani zasługują na ten światowej klasy stadion. Jesteśmy przekonani, że Stadio della Roma będzie jednym z najlepszych na świecie i kluczowym czynnikiem sukcesu klubu.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułBarcelono, czy nadszedł czas na zastąpienie Luisa Suareza?
Następny artykułLeroy Sane, czyli latający skrzydłowy Manchesteru City

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj