AS Roma będzie miała nowy stadion

0
as-roma-stadion

To już pewne. AS Roma będzie miała własny stadion. Na spotkaniu władz miasta zatwierdzono projekt budowy nowego obiektu, a raczej całego kompleksu sportowego, połączonego z centrum biznesowym.

Tym samym Giallorossi staną się czwartą drużyną w Serie A, która będzie posiadała własny stadion. Właścicielami obiektów, na których rozgrywają swoje mecze są ekipy Juventusu, Sassuolo i Udinese. Do tej pory klub nie mógł go rozwijać, czerpać dochodów z różnego rodzaju działalności jak sklepy, restauracje etc. Teraz to ma się zmienić.

Nowy obiekt Romy ma pomieścić 55 tysięcy kibiców. Koszt całego przedsięwzięcia pochłonie około 2 miliardów dolarów, a sam stadion 400 milionów dolarów. Cały kompleks oprócz wspomnianej części biznesowej i stadionu obejmie klubowe muzeum, obiekty treningowe, a także sklep z pamiątkami rzymskiego giganta.

Trzeba przyznać, że wszyscy którym na sercu leży dobro tego klubu, przechodzili prawdziwą gehennę. Idea wybudowania swojego obiektu powstała już w lutym 2012 roku. W grudniu tego samego roku wytypowano dystrykt Tor di Valle jako miejsce na Stadio della Roma. W marcu 2014 roku, prezydent klubu- Jim Pellotta zaprezentował wstępny projekt nowego obiektu. Wierzono, że od tego momentu wszystko pójdzie jak z płatka, ale okazało się, że nie będzie to takie proste. Minął rok 2015, 2016.

W końcu zaczęło się coś dziać w 2017 roku. Kolejne miesiące przynosiły coraz lepsze informacje kibicom Giallorossich. W tym tygodniu wreszcie ogłoszono, że wszystko zostało zatwierdzone. Budowa Stadio della Roma ma ruszyć już w marcu 2018 roku i trwać 26-28 miesięcy. Obiekt ma być gotowy na rozpoczęcie sezonu 2020-21.

– Jestem zachwycony, ponieważ wiem, co ta decyzja może oznaczać dla samego Rzymu, dla przyszłości naszego klubu i dla naszych fanów – i chcemy dać im dom, na jaki zasługują – powiedział prezydent Pallotta – Miasto i fani zasługują na ten światowej klasy stadion. Jesteśmy przekonani, że Stadio della Roma będzie jednym z najlepszych na świecie i kluczowym czynnikiem sukcesu klubu.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułBarcelono, czy nadszedł czas na zastąpienie Luisa Suareza?
Następny artykułLeroy Sane, czyli latający skrzydłowy Manchesteru City