Anthony Modeste jednak w Chinach!

0

Końca dobiegła niemiecko-chińska telenowela pod tytułem “Transfer Anthony'ego Modeste”. Ostatecznie bramkostrzelny zawodnik odchodzi z FC Koeln, a jego nowym klubem będzie Tianjin Quanjian.

–  1. FC Koeln zakończył negocjację w sprawie ewentualnego transferu Anthony'ego Modeste do Tianjin Quanjian FC. Obie strony nie zdołały osiągnąć potrzebnego porozumienia, co oznacza, że do transferu nie dojdzie. 1. FC Koeln zakończyło negocjację w środę. Kontrakt Modeste obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku.

Tak brzmiał oficjalny komunikat niemieckiego klubu sprzed dwóch tygodni. Wszystko wskazywało, że Anthony Modeste zostanie w Kolonii, albo przejdzie do innego europejskiego klubu.

Tymczasem gdy można było spodziewać się, że nie ma już mowy o transferze Modeste do Chin, włodarze 1. FC Koeln za sprawą kolejnego oficjalnego oświadczenia poinformowali, że ich bramkostrzelny napastnik zmienia klub.

– Napastnik Anthony Modeste odchodzi z 1. FC Korln. 29-latek karierę piłkarską będzie kontynuować w chińskiej Super Lidze, w zespole Tianjin Quanjian. Wszystkie zainteresowane strony osiągnęły porozumienie. Chcielibyśmy podziękować “Tony'emu” za występy w koszulce FC oraz życzyć powodzenia w przyszłości.

Modeste do Tianjin Quanjian przeniósł się na zasadzie wypożyczenia. Włodarze chińskiego klubu za dwa lata gry Francuza w ich drużynie zapłacą FC Koeln prawie sześć milionów euro. W umowie wypożyczenia została wpisana również klauzura odejścia, która wynosi 29 milionów euro.

27-latek ma za sobą wyśmienity sezon na niemieckich boiskach. Francuz w zeszłym sezonie w barwach 1. FC Koeln rozegrał 37 meczów we wszystkich rozgrywkach i aż 27 razy wpisał się w nich na listę strzelców.

Poprzedni artykułMichał Mak wypożyczony do Śląska Wrocław
Następny artykułDouglas Costa opuścił Bayern Monachium