Anthony Modeste nie zagra w Tianjin Quanjian FC

0
Anthony Modeste nie zagra w Chinach!

Chociaż Anthony Modeste przebywał w Chinach na testach medycznych i dokumenty jego kontraktu czekały na podpis, to Francuz ostatecznie nie przeniesie się do Azji. Wszystko ze względu na fiasko transferowe, spowodowane brakiem porozumienia zainteresowanych stron.

We wtorek w niemieckich mediach można było przeczytać informację, jakoby Anthony Modeste przebywał w Chinach na testach medycznych. Doniesienia te okazały się prawdziwe, co potwierdziły chociażby zdjęcia Francuza, który wraz z przyjaciółmi oraz właścicielami Tianjin Quanjian FC, przebywał w jednej z restauracji w Tianjin.

28-latek pomyślnie przeszedł testy medyczne i do zakończenia tej transakcji brakowało wyłącznie jego podpisu pod umową z nowym zespołem. Jak donosi niemiecki “Bild” Modeste oraz jego agenci mieli wynegocjować mu świetne warunki. Napastnik, który od 2015 roku występuje w drużynie 1. FC Koln (przeszedł do niej z Hoffenheim), za każdy rok gry w Chinach miał otrzymać 17 milionów euro. Tymczasem niemiecki klub za sprzedaż swojej największej gwiazdy miał zarobić 35 milionów euro.

Tak blisko, a jednak tak daleko!

Gdy wszystko wskazywało, iż transfer znajduje się na ostatniej prostej, włodarze 1. FC Koln wydali zaskakujący komunikat. Można w nim przeczytać, że Modeste nie przejdzie do Tianjin Quanjian FC, czego powodem jest brak porozumienia.

1. FC Koln zakończył negocjację w sprawie ewentualnego transferu Anthony'ego Modeste'a do Tianjin Quanjian FC. Obie strony nie zdołały osiągnąć potrzebnego porozumienia, co oznacza, że do transferu nie dojdzie. 1. FC Koln zakończyło negocjację w środę. Kontrakt Modeste'a obowiązuje do 30 czerwca 2021 roku – można przeczytać w oficjalnym oświadczeniu popularnych “Kozłów”.

Modeste ma za sobą wyśmienity sezon na niemieckich boiskach. Francuz w zeszłym sezonie w barwach 1. FC Koln rozegrał 37 meczów we wszystkich rozgrywkach i aż 27 razy wpisał się w nich na listę strzelców.

Poprzedni artykułFabio Borini zostanie piłkarzem Milanu
Następny artykułMichal Peskovic został piłkarzem Cracovii