Andres Iniesta przedłużył kontrakt z FC Barcelona

0
Andres Iniesta

Andres Iniesta zakończy piłkarską karierę w FC Barcelona. Wszystko za sprawą nowej umowy, która mówi, że reprezentant Hiszpanii będzie zawodnikiem popularnej “Dumy Katalonii” aż do momentu, gdy zdecyduje się na zawieszenie butów na przysłowiowym kołku.

FC Barcelona, a dokładniej prezes tego klubu, Josep Bartomeu, od dłuższego czasu negocjował z Andresem Iniestą. Obie strony nie mogły dojść do porozumienia. Kontrakt pomocnika z Barceloną miał wygasać 30 czerwca 2018 roku, przez co już w styczniu mógłby znaleźć nowy klub. Wiadomo jednak, że Iniesta nie zamierzał zmieniać otoczenia. 33-latek był łakomym kąskiem dla kilku drużyn. Jego pozyskaniem były zainteresowane między innymi

Nowa umowa Iniesty jest szczególna, bowiem nie ma w niej daty końcowej. FC Barcelona przedłużyła kontrakt z legendą klubu, która będzie w nim występować aż do zakończenia kariery.

Nawet gdy Iniesta zdecyduje się na zakończenie przygody z piłką nożną, to mało prawdopodobne jest, aby opuścił Barcelonę. Pomocnik zapewne wciąż będzie częścią klubu i bardzo możliwe, że zajmie się szkoleniem młodzieży.

Iniesta jest jednym z wielu wychowanków słynnej akademii La Masia. 33-latek przez całą zawodową karierę występuje w Barcelonie, w której od 2015 roku jest kapitanem. Filigranowy zawodnik w obecnym sezonie we wszystkich rozgrywkach zaliczył dziewięć meczów, w których zanotował jedną asystę. Aktualnie Hiszpan leczy kontuzję mięśniową.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułThomas Vermaelen chciał odejść z Barcelony
Następny artykułJupp Heynckes trenerem Bayernu!